VIDEO: Anti Poolamets Vistlas: see oli rahvuslik tragöödia, mis iseloomustas sõja lõppu

Eesti, Video,
- Updated

Riigikogu liige, ajaloolane Anti Poolamets rääkis Vistla memoriaalil Porkuni lahingu aastapäeval, kui emotsionaalselt valus ja kahekordselt traagiline oli see taplus erinevates mundrites võidelnud eestlaste vahel.

“See Vistla  memoriaal peegeldub ilmekalt Teise Maailmasõja lõppjärku, kus lahingud muutusid üha traagilisemaks – need rasked taandumised, vangilangemised, põgenemised… Siin Vistlas juhtus rahvuslik tragöödia, kus mõlemal pool olid eestlased: ühel pool Saksa rügemendi taganev kolonn, kes otsis väljapääsu punaarmee haardest vabanemiseks, teisel pool punaarmee eestlastest laskurkorpuslaste kolm polku,” rääkis Poolamets lahingust, kus langes kokku paarsada võitlejat.

Vistlas on eripärane see, kuidas kohalikud inimesed hoidsid seda mälestust ka nõukogude ajal. Ja kui kohalik muinsuskaitsja Hanno Tamm nägi seal kord koos tütrega jalutades heinamaale laotatud lilli, idanes tal kindel plaan need hauad korralikult tähistada.

UU

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused