VIDEO: Chicago politsei avaldatud videokaadritest näeb, kuidas spetsiaalselt ettevalmistatud meeleavaldajad politseinikke ründavad

Maailm, Video,
- Updated

Ameerika Ühendriikides alguse saanud mustanahaliste elude eest võitlev liikumine (Black Lives Matters) on muutunud jõhkraks vägivallatsemislaineks ning üha enam pannakse toime läbimõeldud ja hoolikalt ette valmistatud grupiviisilisi ja taktikalisi rünnakuid politsei vastu.

Vasakpoolse maailma heakskiidul toimuv vandaalitsemine ja korrarikkumine on ületanud igasugused piirid. Äsja avaldas Chicago politsei kaadrid sellest, kuidas mitu tuhat meeleavaldajat, keda mõni meediakanal “rahumeelseteks” tavatseb nimetada, ründasid süsteemselt politseid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Chicago politsei näitas oma briifingul lühikesi juppe ülesvõtetest, mis tehti 17. juuli õhtul Grant parkis. Salvestistest on näha, kuidas meeleavaldajad kasutavad kive, lõhkeaineid, bännerit, mis rebitakse tükkideks ja millega rünnatakse politseid.

Sellele eelnes rahumeelne protestiüritus Buckinghami purskkaevu juures, kus inimesed kasutasid oma sõnavabadust ilma mingite probleemideta. Video algab, kui rahvas hakkab liikuma South Columbus Drive’i mööda. Seal on näha, kuidas inimesed liiguvad Kolumbuse kuju suunas. Juhitakse tähelepanu plakateid ühendavale plastist torule, mis võetakse hiljem kasutusele relvadena.

Politseiautod sõitsid inimeste taga, et kaitsta neid võimalike sõidukite eest, mis võivad sõita tänaval kõndivate protestijate suunas tagantpoolt. Politsei on turvanud meeleavaldajaid kõik need viimased poolteist kuud.

Peatselt võtab rahumeelne protestiüritus halvema suuna ja muutub mässuks. Paljud protestijad võtavad välja vihmavarjud ja lähevad bännerite taha, põõsastikku. Nooled näitavad, kuidas inimesed vahetavad oma riided üleni musta riietuse vastu.

Plakateid ühendanud plasttoru võetakse tükkideks, tükid on otsast teravaks tehtud ja kujule lähemale jõudes loobitakse nendega politseinikke. Filmis on näha, kui organiseeritult tegutsetakse. Tagapool on hulgaliselt jalgrattaid, millega moodustatakse tagapool kaitsevall.

Videolt on näha, kuidas üks meesterahvas jagab laiali relvi politseinike pihta viskamiseks ja kohe hakkavad mitmed korrarikkujad loopima esemeid kuju juures seisvate politseinike pihta. Viskerelvadeks on külmutatud veepudelid, erineva sisuga külmutatud plekkpurgid, kivid, lõhkeaine…

Enne seda juhtumit oli kuju juures mitu protestiaktsiooni, mis olid kõik rahumeelsed ja kus politsei austas kõigi õigust sõnavabadusele ja rahulikule protestile. Kuid see, mida nüüd videost näeb, on ilmselgelt politsei vastu korraldatud varitsus.

Rahva hulgas on inimesi kärude ja kottidega, milles on rasked esemed politseinike pihta loopimiseks, seega neil oli hulgaliselt varusid. Videolt näeb politseinike vastu suunatud rünnaku ulatuslikkust. Mitmed politseinikud said ka viga. Ühel hetkel on näha, kuidas üks politseinik liigub mingi eseme poole ja üks lõhkekeha plahvatab tema näo lähedal, ta eemaldub silma kinni hoides. Politseiülem asilm sai tõsiselt viga, ta peab käima pidevas kontrollis ja võib-olla vajab ka operatsiooni.

Allikas: Breitbart

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused