VIDEO | Martin Helme: Ootame tänasele meeleavaldusele inimesi, kes tahavad riiki, mis ei röövi oma kodanikke

Eesti, Video,
- Updated

EKRE esimees Martin Helme kutsub kõiki laupäeval, 22. jaanuaril kell 12 Vabaduse väljakule, et nõuda valitsuselt tervemõistuslikku energiapoliitikat ja elektri hinna langetamist.

„Eesti Konservatiivne Rahvaerakond on teinud sügisest saadik ettepanekuid, kuidas elektri hind alla tuua. Eesti toodab suurema osa oma elektrist ise ja see elekter toodetakse riigifirmas. Jutt, et turg reguleerib elektri hinda, ei vasta tõele. See turg on äärmiselt manipuleeritud ja riigi poolt suunatud. Me teame ka seda, et suured riigifirmad nagu Elering ja Eesti Energia ja paljud erafirmad, kes elektriturul tegutsevad, on väga rahul kõrge elektrihinnaga ja rahul on sellega ka valitsus, sest see suurendab maksulaekumisi. Nii et põhjus ei ole selles, et midagi ei saa teha, vaid midagi ei taheta teha,“ ütles Martin Helme.

„Meie ettepanek on elektribörs senisel kujul peatada, et inimesed ja ettevõtted ei peaks elektrit börsilt ostma. Meie teine nõudmine on, et CO2 kaubandussüsteemist tuleb lahkuda. CO2 kvoodihind on manipulatsioon, laest võetud hind, mis meie taskust kooritakse ja jagatakse laiali vähestele ettevõtetele ja valitsusele. See on inimeste röövimise süsteem. Kui need kaks asja ära teha, oleks kohe võimalik tuua elektri hind alla sinna, kus ta on olnud varasematel aastatel ehk 25 – 35 euro vahel megavatt-tunnist.“

Helme sõnul on selleks jaoks, et poliitikud neid tervemõistuslikke ja teostavaid lahendusi ellu viiksid, vaja, et rahvas avaldaks survet valitsusele ja teistele Eesti erakondadele.

„Ootame laupäeval, 22. jaanuaril kell 12 Tallinnasse Vabaduse väljakule kõiki inimesi. Mitte ainult neid, kel on endal suur elektriarve, vaid ka inimesi, kes saavad aru, et senine energiapoliitika viib meid hukatusse. Ootame sinna inimesi, kes tahavad, et riik töötab oma kodanike heaks, mitte ei röövi oma kodanikke.“

VAATA LISAKS:

Meeleavalduse lehekülg Facebookis

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused