Uued Uudised

Ainult kolmandik Ukraina põgenikest Saksamaal tahab sõja lõppedes koju naasta

08 November 2022, Baden-Wuerttemberg, Rheinmünster: After landing, sick Ukrainian children and their caregivers and helpers leave an aid flight at Karlsruhe/Baden-Baden Airport. Almost 30 people from Ukraine, some of them traumatized, landed there on Tuesday. They were twelve children with disabilities and their companions such as grandparents or parents, reported a spokeswoman for the aid organization "Be an Angel". The non-governmental organization had organized the transport. Photo: Arnulf Stoffel/dpa - ATTENTION: Only for editorial use in connection with the current reporting and only with full mention of the above credit

Saksamaal hiljuti läbiviidud küsitluse järgi soovib kõigest 34% Saksamaale saabunud Ukraina põgenikest sõja lõppedes kohe kodumaale naasta.

Saksamaa föderaalse migratsiooni- ja põgenikeameti (BAMF) korraldatud uuring näitas, et 2% ukrainlastest plaanib jääda sõja lõppedes Saksamaale veel vähemalt aastaks ja 11% veel paariks aastaks. 26% vastas aga, et ei plaanigi Ukrainasse tagasi minna, vaid soovib jääda päriseks Saksamaale. Aasta tagasi alanud Ukraina sõja järel on praeguseks põgenenud Saksamaale enam kui miljon ukrainlast (15. veebruari seisuga 1 055 323).

Ehkki Ukraina põgenikud on küllatki hea hariduse ja väljaõppega, oskab vaid 4% vastajatest saksa keelt, pooled neist käivad saksa keele kursustel. Siiski on praeguseks leidnud Saksamaal tööd vaid 17% ukrainlastest.

BAMFi uuringust ilmnes, et kolm neljandikku Ukraina põgenikest peatub eramajutuses, 9% elab põgenikekeskustes ja 17% hotellides. Umbes 80% täiskasvanud põgenikest on naised, kellest omakorda kolm neljandikku saabus Saksamaale ilma partnerita. 48% naistest saabus koos alaealise lapsega (lastega).

Küsitluse järgi soovivad ukrainlased jääda Saksamaale peamiselt põhjusel, et riigis austatakse inimõigusi. Lisaks nimetasid vastajad põhjustena Saksamaa head sotsiaalhoolekandesüsteemi ja seda, et Saksamaad peetakse tolerantseks ja migrantidele avatud riigiks.

Samas on Saksamaa kohalikud omavalitsused üha rohkem hädas sotsiaalsüsteemi püstihoidmisega ja paljud on teatanud, et ei võta enam vastu uusi immigrante. „Puudus on korteritest, lasteaiakohtadest, keele- ja kooliõpetajatest. See on ka üks põhjus, miks sotsiaalsed pinged üha suurenevad,“ hoiatas Saksamaa maaomavalitsusliidu president Reinhard Sager.

Ka avalikkus on valitsuse avatud piiride poliitika suhtes üha tõrksam. INSA reitinguagentuuri hiljutise küsitluse põhjal leiab 51% sakslastest, et riik on võtnud vastu liiga palju põgenikke.

Allikas: Remix News

Exit mobile version