Rubriik: Maailm

Immigratsiooni ja euroliidu suhtes kriitiline AfD on nende vastu suunatud kihutustöö kiuste Ida-Saksamaal populaarseim partei

Peagi toimuvatel Saksamaa Alam-Saksi ja Brandenburgi liidumaa valimistel on Alternatiiv Saksamaale (AfD) väga tugeval positsioonil. Viimaste küsitluste kohaselt on võimalik võita kristlikke demokraate (CDU) mõlemal liidumaal ja kogu Ida-Saksamaal on AfD kõige populaarsem partei 24% (CDU 22%).

Vasakpoolne ajakirjandus leidis uue vaenlase: muruplatsid sümboliseerivat mehe soovi suhtuda üleolekuga teda ümbritsevasse

Suvi on aeg, mil paljud ameeriklased – aga ka eurooplased – tegelevad hoolega oma aedade ja muru hooldamisega. New York Timesi (NYT) ajakirjanikud on aga otsustanud, et muru eest hoolitsemine on tegelikult suur probleem. Seda siis, kui läheneda asjale sotsiaalse õigluse seisukohast.

Trumpi nõunik: Euroliit sunnib liikmesriike nagu vaeseid talupoegi hääletama üha uuesti ja uuesti, kuni hääletatakse „õigesti“

President Donald Trumpi riikliku julgeolekunõunik John Bolton kritiseerib Euroopa Liidu juhtkonda rahva tahte eiramises ja korduvalt hääletama sundimises, mille tulemusena üritatakse saada poliitilisele eliidile sobiv „õige“ hääletustulemus.

Pagulased koormavad Euroopat, Küpros lausa ägab nende all

Pagulasprobleem Euroopas aina paisub ning nüüd on Küprose migratsiooni-, sise- ja kodakondsusminister Constatinos Petrides palunud abi Euroopa Liidu siseministritele ja migratsioonivolinikule läkitatud kirjas, et liikmesriigid aitaksid riiki pagulaskriisi lahendamisel ning võtaksid täiendavalt vastu 5000 migranti.

Peavoolumeedia poolt Trumpi toetajaks valetatud massitulistaja osutus vasakäärmuslaseks

4. augustil USAs Ohio osariigis Daytonis massitulistamise korraldanud mees oli vasakäärmuslane, kes oli sõpradele juba varem rääkinud, et plaanib minna kohalikesse baaridesse inimesi maha laskma. Peavoolumeedia, muuhulgas näiteks ka Postimees, kirjutas tulistamise järgselt veendunult, et massimõrvar Connor Bettsi näol oli tegemist president Donald Trumpi toetaja ja paremäärmuslasega. Nüüdseks on aga selgunud vastupidine.

Miks on Kaljulaidi, Macroni ja Merkeli kohtumine Putiniga teistmoodi kui Orbani või Salvini puhul?

Lääne liberaalne ajakirjandus otsib Ungari peaministri Viktor Orbani ja Itaalia siseministri Matteo Salvini puhul kontaktidest Venemaa presidendi Vladimir Putiniga vandenõusid, “omade” ehk liberaalsete riigipeade puhul aga peetakse seda justkui tavaliseks diplomaatiaks.