Uued Uudised

Kibestunud Marina Kaljurannale on tema läbikukkumistes süüdi kõik teised

Presidential candidate Marina Kaljurand attends the vote count of the presidential elections in Tallinn, on September 24, 2016. Estonia's electoral college meets to choose a successor to two-term liberal President Toomas Hendrik Ilves after parliament failed to do so last month, with analysts insisting the race is still too close to call. / AFP PHOTO / RAIGO PAJULA

Eesti Päevalehele antud intervjuus kumab sotsist eurosaadik Marina Kaljuranna igast sõnast läbi kibestumus ja veendumus, et temaga juhtunus on süüdi teised, kuigi valikud tegi tema ise.

Kaljurand räägib, et Reformierakond, kes lubas teda eelmistel presidendivalimistel toetada, vedas alt – lubaduse sisu olevat olnud, et Riigikogus toetatakse Siim Kallast ja too ei peaks valituks osutuma, läheb Reformierakond valimiskogus tema selja taha. “Kuidas oleksin saanud olla välisminister sellise erakonna peaministri kõrval?” küsib ta.

Loos selgitab Taavi Rõivas, milliseid soovitusi tema Marina Kaljurannale tegi, kuid avalikkusele on naispoliitik tuntud kui inimene, kes viskas üleöö ministriportfelli nurka, et presidendiks hakata, kuigi peaminister leidis, et ta võinuks lihtsalt välisministri ametisse jäädes aja maha võtta. Ju siis oli Kaljurand oma võidus kindel. EPL küsib siiski: “Olete tagantjärele kahetsenud, et panite kõik ühele kaardile?”

Kaljurand kallab loos välja kibestumust kõige ja kõigi vastu. “Ma ei saa temasse suhtuda lugupidamisega pärast seda, kui ta moodustas valitsuse EKRE-ga, seadis oma isiklikud ambitsioonid olla peaminister kõrgemale riigi tulevikust,” võtab ta sihikule Ratase.

Oma jao saab ka Kaja Kallas, kelle kaudu lootsid sotsid ja Kaljurand “üle saada EKRE ajast”, kuid nüüd ütleb eurosaadik, et “valitsuses olles on peaminister väga kahvatu, temas ei näe otsuse- ega enesekindlust.” Lõpuks saab kogu ühiskond: “Mind süüdistati selles, et mu ema on venelane, ja räägiti, et mu isa on nats.”

“Kandideerisin teadmises, et tahan seda ja teen kõik, et presidendiks saada – ja kui saan, siis teen kõik, et olla Eestile parim president,” ütleb Kaljurand, kelle intervjuu pealkirjastki kumab välja vihkamine Eesti rahvusmeelsema osa vastu.

Põhimõttelagedalt erinevate erakondade vahel pendeldanud ja äärmussotsidesse maandunud Kaljurand näib poliitikuna, kes on endast üliheal arvamusel ja kelle jaoks on tema hädades süüdi vaid teised. Vasaksotsist ei saaks kunagi kogu Eesti presidenti – ilmselt oleks ta veel hullem lõhestaja kui senised Ilves ja Kaljulaid.

Exit mobile version