Rubriik: Arvamus

Helle-Moonika Helme: sündimata laste tapmist ei peaks rahastama maksumaksja!

Nädalavahetusel Paides toimunud Arvamusfestivali üks rahvarohkemaid ja tulisemaid debatte oli teemal, kas haigekassa peaks rahastama aborti. EI-poolel debateerinud Helle-Moonika Helme selgitab, et abordi riikliku rahastamise asemel tuleks raha suunata nõustamisse ja seksuaalharidusse.

Ämmaemand Helle Kullerkupp: Eestis tapetakse Haigekassa raha eest ligi 4000 sündimata last aastas

Nädalavahetusel Paides toimunud Arvamusfestivali üks rahvarohkemaid ja emotsionaalsemaid debatte oli teemal, kas haigekassa peaks rahastama aborti. EI-poolel debateerinud ämmaemand ja loodusravi terapeut Helle Kullerkupp selgitab, miks ei ole moraalne maksta meie kõigi raha eest kinni sündimata laste tapmist.

Martin Helme: justiitsreform ei ole midagi vähemat kui võitlus meie kõigi vaba ühiskonna eest!

Martin Helme

Pensionile jäänud kohtunik Leo Kunman ütleb avalikult välja seda, mida mitmed teised kohtunikud ja paljud advokaadid, samuti kümned kui mitte sajad Eesti “õigussüsteemi” rataste vahele jäänud inimesed on kurtnud meie erakonnale väiksemas ringis: Eesti justiitssüsteem on mäda. Nii mäda, et isegi ametis olevad kohtunikud või advokaadid ei julge sellest valju häälega rääkida.

Henn Põlluaas: Vasakvalitsus käivitab uusvenestamisprogrammi

SA Innove on teatanud, et nad töötavad koostöös Haridusministeeriumiga välja riiklikku programmi ametlikuks üleminekuks nn kahesuunalisele keelekümblusele Eesti üldhariduskoolides. Esimesed koolid lähevad omal soovil kahepoolsele keelekümblusmudelise juba 2019. aastal, järgmised 2020. aasta septembrist.

Uno Kaskpeit riigikogu õiguskomisjoni aseesimees: rahapesu uurimine Eesti moodi

Uno Kaskpeit

31. juulil 2018 toimus riigikogu õiguskomisjoni erakorraline istung. Teemaks rahapesu Danske Bank Eesti harus. Kohale oli kutsutud Justiitsministeeriumi, prokuratuuri, Rahandusministeeriumi, Siseministeeriumi, Politsei- ja Piirivalveameti rahapesu andmebüroo, Keskkriminaalpolitsei ja Finantsinspektsiooni esindajad.

Urmas Espenberg: EKRE edu üks peapõhjuseid on ka meie oma aus ja peavoolust sõltumatu meedia

Samal päeval kui avaldati Kantar EMORi erakondade reitingud ja EKRE esmakordselt üle 20 protsendi tõusis, tegin tavalist Uute Uudiste statistikat ja üllatusin tugevasti. Selgus, et kuumal juulikuul kui rahvas enamasti õues ja puhkustel, kerkis Uute Uudiste püsilugejate hulk rekordilise 86 000 inimese peale.

Mis on Eestist saanud – Kaitsevägi tunnustas Sinimägedes okupante siltidega “Eesti rahvas mälestab!”

Kõigi nende “kasulike idiootide”-süüdistuste taustal jäi Eesti ühiskonnale vist märkamata see, kuidas riik ja tema Kaitsevägi sülitasid näkku neile Eesti sõjameestele, kes võitlesid 1944. aastal Sinimägedes pealetungivate Nõukogude okupantide vastu.

Martin Helme Tsahknale: minu eesmärk on teid, eestluse hävitajaid, poliitikast välja suruda

Rahvuskonservatiiv on üldjuhul rahulik inimene, aga kui ta selgelt idiootlike juttude peale plahvatab, siis on see ka põhjalik. EKRE Riigikogu feaktsiooni esimees Martin Helme, keda erakondade vahel ringi lippav Margus Tsahkna kasulikuks idioodiks nimetas, annab sotsiaalmeedias tema pihta kõigist raudadest ja tapvalt. “Ma esialgu mõtlesin, et ei hakka Margus Tsahkna jutu peale reageerimagi. Ta pole […]

Ekspresident Ilves president Trumpi käitumisest: “Mind oleks ühe päevaga tagandatud!” Kas ikka oleks?

Delfi kirjutab sellest, et USA presidendi Donald Trumpi ja Venemaa riigipea Vladimir Putini esmaspäevast kohtumist Helsingis kommenteeris ka president Toomas Hendrik Ilves. Ühisel pressikonverentsil Putiniga ütles Trump, et ei näe mingit põhjust, miks Moskva peaks USA valimistesse sekkuma. „OK, usu Putinit rohkem kui su oma riiklikku luuredirektorit ja kogu kübermaailma juhtivatest ekspertidest luurekogukonda,” kirjutas Ilves Twitteris. […]

Lapsevanemad, kaitske ise oma lapsi poliitteerulli eest!

EKRE haridustoimkonna liige Eda Rüütel hoiatab lapsevanemaid, et suvepuhkuselt naastes ja lapsi lasteaeda või kooli saates võivad neid seal eest oodata päris ebameeldivad muudatused. “Samal ajal, kui kõik perekonnad puhkavad ja reisivad ning katsuvad mõelda kõige muu kui oma töö või kooli või lasteaia peale – võimalikult vähe muretseda! –  on neil just põhjust kõige […]

2004. aasta islamistide jubedad terrorirünnakud unustanud Hispaania püüab merest võimalike terroristide uut põlvkonda

Hispaania ametnikud päästsid laupäeval Vahemerelt üle 340 põgeniku, kellest üks üritas tulla Euroopasse veokirehvil, teatas rannavalve. Kinnitused, et immigrandid ei ole potentsiaalseks ohuks Euroopale ei päde.

Filosoof Roger Scruton hoiatab: häid asju on kerge hävitada, aga väga keeruline uuesti luua

Ühiskonnast ja poliitikast huvituval inimesel on põhjust rõõmustada: eesti keeles on ilmunud lausa kaks juhtiva briti kaasaegse konservatiivist filosoofi Roger Scrutoni hiljutist raamatut. Need teosed teevad veenvalt selgeks selle, et kui Eesti ja Euroopa tahavad ellu jääda, tuleb ajada rahvuskonservatiivset poliitikat ning seista vastu vasakpoolsete ja liberaalide survele, kirjutab filosoof ja EKRE fraktsiooni nõunik Urmas […]