Uued Uudised

“Pealtnägija” tõestas, et opositsioonipoliitikud pole kõige adekvaatsemad valitsuse tegevuse hindajad

German Chancellor Angela Merkel, left, and Estonian Prime Minister Andrus Ansip during a signing ceremony at an EU summit in Brussels on Friday, March 21, 2014. Ukraine’s prime minister has pulled his nation closer into Europe’s orbit, signing a political association agreement with the EU at a summit of the bloc’s leaders. Friday’s agreement between Prime Minister Arseniy Yatsenyuk and the EU leaders was part of the pact that former President Viktor Yanukovych backed out of last November in favor of a $15 billion bailout from Russia. That decision sparked the protests that ultimately led to his downfall and flight last month, setting off one of Europe’s worst political crises since the Cold War. (AP Photo/Olivier Hoslet, Pool) / TT / kod 436

“Pealtnägijas” analüüsisid kolm ekspeaministrit seda, kuidas on kriisis saanud hakkama eriolukorra juht, peaminister Jüri Ratas ja tema valitsuse liikmed.

Valitsuse suhtes kõige kiitvam on Tiit Vähi (4+ viiepalliskaalal). Siim Kallas on teatud mööndustega positiivne (4-) ning Andrus Ansip selgelt kriitiline (hinnet ei andnud). Kahe viimase puhul tuleb meeles pidada, et Reformierakond on opositsioonis, nendib ERR.

“Pealtnägija” küsis hinnanguid ka Mart Laarilt ja Juhan Partsilt, aga nad keeldusid erinevatel põhjustel. Mis aga puutub kohaletulnutesse, siis ainult Tiit Vähit võib hinnata objektiivsena, teised on võimult eemaldatud ja sinna tagasi ihkajad, seega ei hakka nad valitsust kiitma ka siis, kui too seda väärt on. Pigem vastupidi.

Eriti kehtib see Ansipi kohta, kelle mõtteid määrab vankumatu eurotruudus ja kes näeb õiget tegutsemist vaid siis, kui see on kooskõlas Euroopa Komisjoni tahtega – ka jutuajamises tõi ta eeskujuks Saksamaad.

ERR-is on saanud kombeks tuua valitsuse tegusid hindama opositsioonipoliitikud, kusjuures sageli on saade puhtalt kritiseeriv, sest teine pool vastulauseid ja selgitusi anda ei saa.

Eriti on see näha saadete puhul, kuhu kutsutakse Kaja Kallas, kes saab saatejuhi ilmsel toel rahulikult valitsuse samme kritiseerida – nii kujundatakse vaatajaskonna meelsust.

Üksikuna käivad saates ka valitsuspoliitikud, aga nemad peavad selgitama konkreetseid plaane ja juba tehtut, opositsioon aga saab sõnadega mängida, lubada, tutvustada oma (sageli utoopilisi) plaane ja lihtsalt valitsust maha teha.

Exit mobile version