“Pealtnägija” tõestas, et opositsioonipoliitikud pole kõige adekvaatsemad valitsuse tegevuse hindajad

Repliik,
©AP/Scanpix
Eurolojalist Andrus Ansip pole objektiivne hindama sellise valitsuse tegevust, mille ministrid mõtlevad ka oma peaga.

“Pealtnägijas” analüüsisid kolm ekspeaministrit seda, kuidas on kriisis saanud hakkama eriolukorra juht, peaminister Jüri Ratas ja tema valitsuse liikmed.

Valitsuse suhtes kõige kiitvam on Tiit Vähi (4+ viiepalliskaalal). Siim Kallas on teatud mööndustega positiivne (4-) ning Andrus Ansip selgelt kriitiline (hinnet ei andnud). Kahe viimase puhul tuleb meeles pidada, et Reformierakond on opositsioonis, nendib ERR.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Pealtnägija” küsis hinnanguid ka Mart Laarilt ja Juhan Partsilt, aga nad keeldusid erinevatel põhjustel. Mis aga puutub kohaletulnutesse, siis ainult Tiit Vähit võib hinnata objektiivsena, teised on võimult eemaldatud ja sinna tagasi ihkajad, seega ei hakka nad valitsust kiitma ka siis, kui too seda väärt on. Pigem vastupidi.

Eriti kehtib see Ansipi kohta, kelle mõtteid määrab vankumatu eurotruudus ja kes näeb õiget tegutsemist vaid siis, kui see on kooskõlas Euroopa Komisjoni tahtega – ka jutuajamises tõi ta eeskujuks Saksamaad.

ERR-is on saanud kombeks tuua valitsuse tegusid hindama opositsioonipoliitikud, kusjuures sageli on saade puhtalt kritiseeriv, sest teine pool vastulauseid ja selgitusi anda ei saa.

Eriti on see näha saadete puhul, kuhu kutsutakse Kaja Kallas, kes saab saatejuhi ilmsel toel rahulikult valitsuse samme kritiseerida – nii kujundatakse vaatajaskonna meelsust.

Üksikuna käivad saates ka valitsuspoliitikud, aga nemad peavad selgitama konkreetseid plaane ja juba tehtut, opositsioon aga saab sõnadega mängida, lubada, tutvustada oma (sageli utoopilisi) plaane ja lihtsalt valitsust maha teha.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused