“Pealtnägija” tõestas, et opositsioonipoliitikud pole kõige adekvaatsemad valitsuse tegevuse hindajad

Repliik,
©AP/Scanpix
Eurolojalist Andrus Ansip pole objektiivne hindama sellise valitsuse tegevust, mille ministrid mõtlevad ka oma peaga.

“Pealtnägijas” analüüsisid kolm ekspeaministrit seda, kuidas on kriisis saanud hakkama eriolukorra juht, peaminister Jüri Ratas ja tema valitsuse liikmed.

Valitsuse suhtes kõige kiitvam on Tiit Vähi (4+ viiepalliskaalal). Siim Kallas on teatud mööndustega positiivne (4-) ning Andrus Ansip selgelt kriitiline (hinnet ei andnud). Kahe viimase puhul tuleb meeles pidada, et Reformierakond on opositsioonis, nendib ERR.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Pealtnägija” küsis hinnanguid ka Mart Laarilt ja Juhan Partsilt, aga nad keeldusid erinevatel põhjustel. Mis aga puutub kohaletulnutesse, siis ainult Tiit Vähit võib hinnata objektiivsena, teised on võimult eemaldatud ja sinna tagasi ihkajad, seega ei hakka nad valitsust kiitma ka siis, kui too seda väärt on. Pigem vastupidi.

Eriti kehtib see Ansipi kohta, kelle mõtteid määrab vankumatu eurotruudus ja kes näeb õiget tegutsemist vaid siis, kui see on kooskõlas Euroopa Komisjoni tahtega – ka jutuajamises tõi ta eeskujuks Saksamaad.

ERR-is on saanud kombeks tuua valitsuse tegusid hindama opositsioonipoliitikud, kusjuures sageli on saade puhtalt kritiseeriv, sest teine pool vastulauseid ja selgitusi anda ei saa.

Eriti on see näha saadete puhul, kuhu kutsutakse Kaja Kallas, kes saab saatejuhi ilmsel toel rahulikult valitsuse samme kritiseerida – nii kujundatakse vaatajaskonna meelsust.

Üksikuna käivad saates ka valitsuspoliitikud, aga nemad peavad selgitama konkreetseid plaane ja juba tehtut, opositsioon aga saab sõnadega mängida, lubada, tutvustada oma (sageli utoopilisi) plaane ja lihtsalt valitsust maha teha.

4 commentsOn “Pealtnägija” tõestas, et opositsioonipoliitikud pole kõige adekvaatsemad valitsuse tegevuse hindajad

 • Avatar

  Hehe, kes see enam erri vaatab/kuulab, see saab ka siis kui veerandit usub kolmveerandiga petta. Reformarite riistapikendus mitte rahvusringhääling.

 • Avatar

  ERR on ju Refi käepikendus, omaette partei, Tralla võidukal juhtimisel !

 • Avatar
  vanaema maalt

  Liinakersnavahur on Pealtnägija jälle oma käpaalla saanud ja nutab Kärmase õlal läbi selle saate kuis jaksab. Seda on juba mitmes saates olnud, kus ümbernurga valitsust kirutakse. Vikerraadiost me üldse ei räägigi, päevakommentaare teevad vaid ustavad nutunaised ja mehed, teadagi kes- vasakradikaalsed liberaalid, nagu Rebane, Paris, Sildam jne. Ei nendel ole asja viirusega, põhirõhk on vaenuõhutamisel ja vastandamisel. Kui nüüd ka veel keegi ei oska opositsiooni olemust läbi näha, on ikka päris pimedad ja kurdid.Saagigu oksa hoogsamalt, millelt ise hoobi saavad valimistel, nii on.

 • Avatar
  ERR on saastaks muudetud

  ERR on tervikuna saastaks muudetud liberaalide poolt. Ehk leiab paar saadet nt loodusest vm, mida vaadata võib.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused