Uued Uudised

Avatud on uus paadirände marsruut üle La Manche`i väina

Vahemere inimkaubandus enam ei üllata ja nüüd on tekkinud uus “kuum liin” üle Inglise kanali ehk Prantsusmaa ja Suurbritannia vahel.

Kahe riigi vaheliselt La Manche’i väinalt tabati teisipäeval taas kaks paati migrantidega, kes üritasid Inglismaale pääseda.

Prantsuse sandarmeeria teatel märkas üks Briti parvlaev varahommikul Dunkirkist kaheksa kilomeetri kaugusel merel väikest kaluripaati üheksa migrandiga pardal, kes toodi Prantsusmaale tagasi. Vähem kui tund aega hiljem tõid Briti päästjad Doveri sadamast 13 kilomeetri kaugusel triivinud paadist kaldale üheksa migranti, vahendab BNS.

Oktoobrist alates on sagenenud migrantide katsed tihedast liiklusest ja tugevast voolust ning üha langevast temperatuurist hoolimata üle La Manche’i väina põgeneda. Viimase kahe nädala jooksul on Briti võimud kaldale toonud üle 80 migrandi.

Paljud migrandid on pärast maabumist Itaalias ja Hispaanias tormanud läbi terve Euroopa Prantsusmaad ja Briti saari eraldava La Manche’i väina äärde, kus nende suurimaks kogunemispaigaks sai Calais` “džunglilaager”, mis küll likvideeriti, kuid tekkis veidi kaugemal uuesti. Sajad migrandid ootavad võimalust pääseda Suurbritanniasse, pugedes vargsi või ka vägivaldselt suurtesse veoautodesse ja püüdes isegi Eurotunnelit kaudu edasi pääseda. Kuna turvameetmed on väga karmiks muutunud, ongi inimkaubitsejad võtnud käsile uue paadiveomarsruudi.

Möödunud suvel sai “kuulsaks” iraanlane, kes üritas üle väina ujuda. Üheks illegaalse rände marsruudiks on ka migrantide sõit Iirimaa pealinna Dublinisse, kus ületatakse vargsi Põhja-Iirimaa piir ja sõidetakse praamiga Inglismaale. See on paraku jõukamate migrantide jaoks, sest Iirimaale pääsuks tuleb dokumendid osta.

Suurbritannia on migrantide meelispaigaks selle maa jõukuse pärast (Brexit neid ei kohuta), pealegi on seal suured migrandikogukonnad ja paljudel on sugulased ees; lisaks on just Suurbritannia koht, kus migrandid poliitilise võimu vaikselt üle võtavad ja migratsiooni soodustavaid seadusi ellu viivad – näiteks on Londoni linnapeaks Pakistani juurtega Sadiq Khan, kes juurutab seal võõrtavasid koos ohtra kuritegevusega.

Exit mobile version