Üks agentuuri France Presse uudis paneb mõtleva inimese arutlema, et miks on migrantidel vaja nii hullusti pääseda Suurbritanniasse, kui see pidavat peavoolumeedia jutu järgi pärast Brexitit sügavasse vaesusesse langema.
Sadakond migranti püüdis laupäeva õhtul Prantsusmaa põhjarannikul Calais’is üle La Manche’i väina Inglismaale suunduvale laevale pääseda, politsei oli sunnitud käivitama operatsiooni, mis kestis pühapäevani.
Migrandid tungisid läbi sadamapiirete ja umbes 50 neist õnnetus pääseda just Doverist saabunud parvlaeva pardale, ütles piirkonna haldusametnik Jean-Philippe Vennin.
Inimesed ronisid Taani hallatava aluse DFDS pardale tõusu ajal remondiredeleid kasutades, lisas ta. “Kaks migranti kukkus merre, kuid tuletõrje päästis nad ruttu.”
Politsei jälgis Suurbritanniast tulnud autode mahasõitu ja otsis siis laeva põhjalikult läbi. “44 migranti saadi kätte ja viidi bussiga Calais’ politsei peakorterisse,” jutustas Vennin. Veel pühapäeva hommikul otsiti nelja põgenikku, kes arvati ikka laevas olevat.
Operatsiooni tõttu hilinesid La Manche’i parvlaevad laupäeva õhtul ja ööl vastu pühapäeva.
Üks asi on kogu loo juures juba selge: Suurbritannia on migrantidest üleküllastunud maa, kus Londoni linnapea ja siseminister on Pakistani päritolu, migrandid võtavad kas piirkondlike moslemiparteide või Leiboristliku Partei kaudu poliitilist võimu üle, kasutades oma huvides ära poliitkorrektsust ja selle rikkujate väga karmi karistamist oma oponentidega arvete klaarimiseks. Ja mõistagi soovivad migrandid tulla maale, kus neid ootab kodumaa juba ees.
Teine ilmselge järeldus on siiski see, et Brexitiga muutuvad Suurbritannia kaubanduslikud suhted teistsugusteks, kuid varsti loksub kõik paika ja riik hakkab elama jõukamalt kui Euroopa Liidus.
Suurbritannia on juba pool sajandit hoidnud uksi lahti oma endistest kolooniatest tulijatele.