Uued Uudised

Euroopa Komisjon tahab luua impeeriumi, aga EL on juba praegu nagu Lääne-Rooma oma lõpuaastatel

Turkish President Tayyip Erdogan attends a graduation ceremony at the Naval Academy in Istanbul, Turkey August 31, 2024. REUTERS/Murad Sezer

Ajal, mil Euroopa Komisjon korjab liikmesriikidelt ära suveräänsust, tülitseb liikmesriikidega ja terroriseerib kandidaatriike, tahab ta laieneda väga kahtlase seltskonna kaudu ja ulatuda Aasiasse.

BNS vahendab: „Euroopa Komisjon võttis kolmapäeval vastu iga-aastase laienemispaketi, milles antakse üksikasjalik hinnang Albaania, Bosnia ja Hertsegoviina, Kosovo, Montenegro, Põhja-Makedoonia, Serbia, Gruusia, Moldova, Ukraina ja Türgi edusammudele Euroopa Liiduga ühinemiseks.“

Sõdiva ja samas jätkuvalt korruptiivse Ukraina võtmine EL-i võib kogu ühenduse toimimist halvata, eriti kui ukrainlased valguvad kodumaalt täiesti seaduslikult minema. Moldova sai suurivaevu ühinemisprotsendi kokku. Gruusia on Brüsseliga juba tülis, kuna keeldub homoagendat „Brežnevi pakikesena“ vastu võtmast.

Serbiaga oli Ursula von der Leyenil just tüli selle riigi sidemete pärast Venemaaga (samal ajal kui ÜRO peasekretär Antonio Guterres kätes Putiniga) ja siis viitas Euroopa Komisjoni president sellele, et Serbia ei pruugi saadagi EL-i liikmeks. Balkani riikidel on probleeme sisemise stabiilsusega (eriti Bosnial) jne. Tegelikult on kõik kandidaatriigid „Euroopa standarditest“ veel väga kaugel, aga kõik nad loodavad pääseda eurorahade juurde, Brüssel aga üritab paaniliselt laieneda.

Kõige hullem variant EL-i liikmena on Türgi, islamiriik, kes sõdib Süürias ja Iraagis, kel on probleeme inimõigustega ja kelle president on väga autokraatlike kommetega. Võib arvata, et Brüssel Erdoganiga küll ühe laua taga istuda ei tahaks, nagu ei tahetud Putiniga aegadel, mil suhted veel jahedad polnud. Türgit on sallitud ja poputatud vaid seetõttu, et ta on NATO riik. Aga kui Türgi ja Ukraina peaksid Lääne-Euroopasse laiali valguma, siis on sellega sama lõpp, mis Lääne-Roomaga.

Kaspia mere ja Iraanini ulatuv Brüsseli impeerium oleks tõesti imeasi, aga võib arvata, et kui kogu see kandidaatide hulk vastu võetakse, siis kaldub raskuskese ära itta ning Macroni ja Scholzi sõna maksab seal kõvasti vähem ning Erdogani on eriti hästi kuulda. Kui Brüsselis poleks elukauged võimurid, siis hoiduksid nad barbareid Lääne-Rooma lubamast.

Uued Uudised

Exit mobile version