Uued Uudised

Euroopa seisab silmitsi uue massiimmigratsiooni lainega: enam kui pooled noored aafriklased soovivad lahkuda

epa09827619 Students parade an during an event to mark the 213th birth anniversary of Joseph Jenkins Roberts, Liberia's first (and seventh) president, in Monrovia, Liberia, 15 March 2022. Joseph J. Roberts, a freed slave, born in 1809 in Virginia, USA, and his family moved to Africa, while he was a child. As a young man, he led the Liberian colony to its emergence as an independent Republic in 1847. Roberts served in many capacities, including Chief Justice, and Governor for the African Settlement, and he was elected First President of Liberia, when the new nation became an independent state. He is described as a great believer in education, and willed his 102 acres of coffee farm land to be used to educate the Liberian children. He founded the J.J. Roberts Educational Foundation (JJREF) under the administration of the First United Methodist Church in Monrovia. President Roberts is considered the 'Father of Liberia' and a national memorial is observed in his honor each year on March 15 as a national holiday. EPA/AHMED JALLANZO

Hiljuti läbiviidud uuring näitab, et enam kui pooled noortest aafriklastest soovivad lähiaastatel emigreeruda, mistõttu seisab Euroopa silmitsi uue massiimmigratsiooni lainega.

Viieteistkümne Aafrika riigi noorte hulgas läbi viidud küsitluse järgi plaanib järgmise kolme aasta jooksul 52% vastanutest oma kodumaalt lahkuda. Tulemused on paari aastaga palju muutunud, sest 2020. aastal (koroonaviiruse tipp-ajal) läbiviidud sarnase uuringu kohaselt soovis enam kui kaks kolmandikku noortest aafriklastest jääda koju.

Uuring küll ei täpsusta, kuhu noored aafriklased emigreeruda soovivad, ent suure tõenäosusega liigub suur osa neist – enam kui 20 miljonit – Ukraina sõjast tingitud läheneva toidukriisi tõttu Euroopasse. 2018. aastal korraldatud Pew Research grupi uurimus viitas, et alates 2010. aastast on Sahara-tagusest Aafrikast jõudnud Euroopasse juba miljon inimest (siia hulka ei kuulu Põhja-Aafrika riikidest saabunud). Järgnevatel aastatel need arvud aga suure tõenäosusega aina suurenevad. ÜRO hiljutise uuringu järgi on 90% illegaalselt Euroopasse sisenenud aafriklastest oma otsusega rahul ja enamikul ei ole plaanis oma kodumaale naasta.

Aafrika noored on paljuski kaotanud lootuse paremale tulevikule. „Paljud inimesed, eriti keskklassi kuuluvad, leiavad, et neil ei ole siin eriti millessegi investeerida, seega nad emigreeruvad,“ ütles Sudaani mõttekoja Confluence Advisory asutaja Cholud Chairova. Tema sõnul lahkuvad noored riigist massiliselt, mis ühtlasi vähendab veelgi enam riigi võimet viia ellu vajalikke poliitilisi ja majanduslikke muudatusi.

Aafrika noorte hulgas läbi viidud küsitlus näitas, et ainult 32 protsenti 18-24-aastastest noortest olid oma riigi tulevikuväljavaadete osas optimistlikud. Seda on 11% vähem kui 2020. aastal.

Paljud noored on Covid-19 tõttu kooli pooleli jätnud või nende pere on kaotanud oma sissetulekuallika. Pea kõigis 15 riigis leidis vähemalt kaks kolmandikku noortest, et asjad kodumaal ei liigu õiges suunas. Ainsaks erandiks olid Rwanda ja Ghana, kus vastavalt 60% ja 56% noortest olid oma riigi tuleviku osas optimistlikult. Samas olid Nigeeria ja Zambia elanikud meelestatud väga pessimistlikult. Kogu kontinendi tuleviku osas olid arvamused erinevad, kuid ainult Ghana noored leidsid, et Aafrika liigub õiges suunas.

Umbes 60% Aafrika elanikkonnast on alla 25-aastased noored, enam kui kolmandik vanuses 15-34. Ennustatakse, et 2100. aastaks on Aafrika rahvastik maailma kõige noorem, keskmise vanusega 35 aastat.

 

Allikas: Remix News

 

Exit mobile version