Uued Uudised

Hamasi liidri tapmine võib ka Euroopa linnatänavad taas vägivallaga täita

A man walks past an anti-Israel mural in Palestine Square in Tehran on July 31, 2024. Hamas said on July 31, its political leader Ismail Haniyeh was killed in an Israeli strike in Iran, where he was attending the inauguration of the country's new president, and vowed the act "will not go unanswered". (Photo by AFP)

Kui meenutada Gaza sõja puhkemisele järgnenud poliitilist aktivismi migrantidest üleküllastunud Lääne-Euroopa linnade tänavatel, võib ennustada, et ka Hamasi liidri tapmine Teheranis toob kaasa pingete kasvu Euroopas ja seda just Pariisi olümpiamängude ajal, kus kartus islamiterrorismi ees on ülisuur.

Teheranis tapeti Palestiina islamistliku liikumise Hamas juht Ismail Haniyeh koos ühe tema ihukaitsjaga, teatas kolmapäeval Iraani revolutsioonikaart. Hamasi sõnul korraldas rünnaku Iisrael.

Islamimaailma radikaalsemad tegelased nagu Türgi president Erdogan, Iraani, Afganistani, Süüria ja teiste islamimaade juhtkonnad, aga ka Hiina on Hamasi esiterroristi tapmise hukka mõistnud.

Palestiina rühmitused tegid kolmapäeval üleskutse üldstreigiks ja meeleavaldusteks seoses äärmusrühmituse Hamasi juhi Ismail Haniyeh tapmisega Teheranis.

Euroopa on moslemeid ja sealhulgas araablasi täis, vasakpoolsetes ringkondades on toetus palestiinlastele ülikõrge, paljud rühmitused tegutsevad Euroopas avalikult (Hamasi toetavaid organisatsioone on Saksamaal ja mujalgi siiski omajagu suletud) ning see võib taas Lääne tänavad täita palestiinlaste ja vasakäärmuslastega.

Kogu Lääs on koos massimigratsiooniga importinud endale ka lähteriikide sisevastuolud: Euroopa tänavatel klaarivad omavahel arveid Eritrea valitsuse toetajad ja vastased, türklased ja kurdid, Iisraeli ja Palestiina toetajad, asereid toetavad moslemid ja armeenlased jne. Rootsi näiteks ei pääsenud NATO-sse enne, kui oli Türgile vastu tulnud ning kurdid ja Güleni toetajad kahjutustanud.

Vasakliberaalne leer on migrandilembusega Euroopasse sõja toonud. Eestiski kasvab jõudsalt moslemikogukond ning on vaid aja küsimus, mil neid tänavatel räuskamas näeb.

Üldiselt aga maksab väga muret tunda Pariisi olümpiamängude pärast, mis oma antikristlikust reklaamist hoolimata võivad vihaste pühasõdalaste lemmiksihtmärgiks saada.

Uued Uudised 

Exit mobile version