HIV-viiruse avastaja ja Nobeli preemia laureaat Luc Montagnier väitis hiljuti teleintervjuus, et koroonaviirus on laboris toodetud HIV-vaktsiini mittesoovitud kõrvalprodukt.
Viimased kümme aastat Hiinas töötanud Montagnier sõnul oli HIV-vaktsiini idee aluseks mõte kasutada selleks mõnd n-ö süütut külmetushaiguse viirust ja lisada sinna HIV-ile iseloomulikke proteiine, mis tekitavad HIV-i vastu töötavaid antikehasid. Kui see õnnestuks, oleks COVID-19 antikehadega inimesed immuunsed ka HIV-i suhtes.
Erinevad teooriad selle kohta, et koroonaviirus ei ole pärit nahkhiirtelt, vaid on laboris toodetud, ei ole muidugi uued, kuid Montagnier sõnum tekitas maailma teadusringkondades kiiresti väga suurt vastukaja. Teadaolevalt puudub HIV/AIDS-i vastu vaktsiin ja ka ravi ning seda peetakse endiselt globaalseks pandeemiaks.
Intervjuus Prantsuse telekanalile väitis viroloog ja HIV-viiruse avastaja Montagnier, et praegune koroonaviiruse pandeemia on n-ö tööstusliku õnnetuse tagajärg, mis leidis aset koroonaviirustele spetsialiseerunud Wuhani biolaboris.
Montagnier sõnul ei ole tema teadlasterühm ainus, kes on sellisele järeldusele tulnud. Hiljuti olevat rühm India teadlasi publitseerinud sarnase teadustöö, kuid Montagnier väitel keelati selle levitamine. Tema sõnul avaldatakse sellist survet teadlastele üha rohkem. „Kuid mina olen juba vana ja Nobeli laureaat, seega saan ma töötada vabalt, mind ei saa keegi survestada,“ ütles ta intervjuus.
Paljud Montagnier kolleegid peavad teda vastuoluliseks teadlaseks ja kaks tema hiljutist uurimustööd – esimene, kus ta tõestas, et DNA-ahelad on võimelised omavahel vees suhtlema madalsageduslike elektromagnetlainete teel ja teine, kus ta katsetas papaia mõju AIDS-i või Parkinsoni ravis – said kolleegide poolt hävitava hinnangu.
Hiljuti teatas ka USA, et alustas põhjalikku uurimist, kuidas viirus valla pääses, viitega sellele, et see võib olla pärit mõnest Hiina biolaborist.
USA riigisekretär Mike Pompeo sõnul teevad nad kõik selleks, et jõuda viiruse levimisele jälile. Ühtlasi väitis ta, et Ameerika Ühendriikidel oli juba varasemalt teavet selle kohta, et Wuhani biolaboris võib leiduda äärmiselt nakkusohtlikku materjali.