Uued Uudised

Itaalia-Albaania migrandileppe nurjamine näitab, et Euroopa Liit ei taha tegelikult massirännet lõpetada

01 August 2024, Albania, Shengjin: At the Italian arrival camp for refugees in the port city of Shengjin in northern Albania, there are masts with surveillance cameras. Italy is currently building a large reception camp for Mediterranean refugees in Gjader, just a few kilometers away from Shengjin, in order to carry out the examination of asylum applications there. Photo: Alketa Misja/dpa

Paljudes Euroopa riikides, sealhulgas Saksamaal, räägitakse vajadusest massimigratsiooni piirata ja põhjuseta siia tulnud illegaalid kodumaale tagasi saata, kuid reaalsus näitab, et vähesedki ettevõetud sammud ei tööta, kuivõrd liberaalne “sallivusteooria” takistab igati migrantide kojusaatmist.

Nii kukutati läbi brittide katse saada illegaalid Ruandasse ja nüüd torpedeeritakse ka migrantide saatmist Itaaliast Albaanias asuvasse pagulaskeskusesse, kus nad jäävad ootama vastust asüülitaotlustele.

Järgnev uudis näitab, kuidas vasakliberaalid teevad kõik, et tagasisaatmismehhanismid ei toimiks. Seeläbi on puru silmaajamine kogu Brüsseli poliitika, mis väidetakse olevat suunatud massirände ohjamisele.

AFP-BNS – Itaalia paremäärmuslik valitsus kavatseb võtta esmaspäevasel istungil vastu seaduseelnõu, millega ületataks kohtunike vastuseis migrantide edasisaatmisele Albaaniasse.

Eelnõu seadustaks valitsuse määruse, millega tunnistati “turvaliseks” 22 riiki, kust saabuvate migrantide asüülitaotlusi saaks menetleda kiirkorras, mis võimaldaks nende saatmise Albaaniasse rajatud keskustesse.

Itaalia kohtunikud otsustasid reedel, et esimese rühma migrantide saatmine Albaaniasse oli ebaseaduslik ning 12 juba Albaaniasse saadetud Egiptuse ja Bangladeshi migranti saadeti tagasi Itaaliasse. Otsus andis ränga hoobi valitsuse uuele rändepoliitikale, mida teised Euroopa riigid tähelepanelikult jälgivad.

Kohtunikud viitasid oma otsuses Euroopa Kohtu hiljutisele otsusele, mille kohaselt EL-i riigid saavad kanda “turvaliste paikade” nimekirja vaid riike tervikuna, mitte nende teatud piirkondi. Osas Itaalia poolt turvaliseks tunnistatud riikides on piirkondi, mida ei peeta turvalisteks.

Rooma on korduvalt kinnitanud, et ka teistele Euroopa Liidu riikidele pakub huvi Itaalia valitsuse programm, millega asüülitaotlusi menetletaks väljaspool bloki riike.

Itaalia peaminister Giorgia Meloni nimetas reedest otsust “kallutatuks” ja teatas, et kutsub kokku valitsuse istungi, et “võtta takistuse ületamiseks vastu seadused, kuna minu meelest ei ole kohtunike, vaid valitsuse asi öelda, millised riigid on turvalised”.

Valitsuse esmaspäeval vastu võetav määrus jõustuks viivitamatult, enne kui seaduse kiidab heaks parlament, kus valitsusel on enamus.

Exit mobile version