Kaja Kallas ütles pärast petturlikke valimisi ERR-ile, et “valimiskampaanias maksutõusudest rääkimine on ebapopulaarne”. Selline võltsimine tundub olevat kasutusel ka Euroopa Liidu tasemel, sest sealgi ei ole europarlamendi valimiste eel populaarne rääkida läbipõrumise lävel olevast rohepöördest. Pärast valimisi on ilmselt taas ebameeldivaid roheüllatusi oodata, nagu oli Reformierakonna maksutõusudega.
Asja sisu paljastab üks euroametnik. ERR kirjutab: “Euroopa Liit on liikumas selle poole, et tegeleb senisest rohkem enda julgeoleku ja majanduse konkurentsivõimega, ütles Euroopa välisteenistuse kõrge ametnik Matti Maasikas. Juunis toimuvad Euroopa Parlamendi valimised, mille järel tegeleb liit Maasika sõnul rohkem enda julgeoleku ja majandusega ning läheb edasi rohepöördega.
Rohepööre on saanud viimasel ajal Euroopa Liidus järjest vähem tähelepanu. Maasika sõnul on otsused selles vallas tehtud ja sellel teemal ei olegi vaja enam nii palju rääkida. “Euroopa Liit kindlasti jätkab rohelist üleminekut, kus kõik otsused on tehtud,” lisas ta.”
Kuna konservatiivsed jõud on eurovalimistele minemas tugevamana kui varem, siis räägivad igasugused liberaalid ja vasakpoolsed nüüd vähem rohepöördest ja rohkem massimigratsioonist, mis on nende endi ebapopulaarsed algatused, ja häälte püüdmiseks taganetakse nüüd oma poliitikast, et hea valimistulemuse järel saaks samade asjade juurde naasta. Valija neelab sageli sellised asjad alla, märkamata, kuidas teatud jõud lubavad neile, et taas võimule saades parandavad nad need asjad, mida on ise korda saatnud.
Rohepööre aga on ühiskonda väga äraspidiselt mõjutanud: isegi Postimehe arvamustoimetaja Erkki Bahovski kirjutab, et praegune autoomanike stigmatiseerimine meenutab nõukaaega. Samas lehes kirjutab Peeter Koppel loos “Jutustusi kodumaa ajaloost» ehk rohepööre ja tegelikkus”: “Tunnistan, et ma ei jõudnud küll Nõukogude Liidus väga kaua elada – kõigest 15 aastat –, kuid mõned nähtused söövitasid end igaveseks mällu. Näiteks see, et eksisteeris kaks “reaalsust”. Esiteks see, kuidas öeldi, et asjad on; teiseks see, kuidas asjad tegelikult olid. /…/ Mul on seda väga halb öelda, kuid hetkel on veidi déjà vu-tunne. On narratiiv ja reaalsus. On see, mis on nunnu, õige ja hea, ja see, mis on päriselt. Narratiiv on, et “kõige tähtsam on rohepööre”.”
Uued Uudised on varemgi kirjutanud, et rohepööre meenutab väga Gorbatšovi alkoholismivastast võitlust, mis viidi ellu partei käsu peale, ilma mistahes mõjuanalüüsideta, üleöö said kõik “täiskarsklasteks”, aga jõid vägijooke morsikannudest edasi ning lõpuks jooksis kogu üritus ikkagi kokku, andes enne hoobi alkoholituludest ilma jäänud Nõukogude majandusele ning soodustades NLiidu lagunemist.
Rohepöördel on olemas kõik “gorbatšovilikud tunnused”, veelgi enam, sellest on saanud omamoodi religioon, mille postulaatides on keelatud isegi kahelda ja “ketserid” lüüakse risti.
Uued Uudised