Uued Uudised

Kalle Grünthal: pandeemiadiktatuuri vastane võitlus

Riigikogu aseesimeeste valimised. Kalle Grünthal

22. mail algab WHO peaassamblee istung, kus 193 riigi poolt langetatakse otsus, kas võimaliku „pandeemia puhangu“ korral on WHO otsused selle tõrjumisel ülimuslikumad rahvusriikide seadustest. Tuletan meelde, et Kaja Kallase valitsuse ettepanekul, andis tema isa, Siim Kallase poolt juhitud Riigikogu juures asuv Euroopa Liidu asjade komisjon (ELAK) Eesti esindusõigused üle Euroopa Komisjonile. Ehk siis Eesti rahvas vaatab näpp suus kõrvalt, milliseks saab olema meie edasine saatus selles maailmas.

Pärast ELAK-i otsuse langetamist on sellel tasandil olnud päris mitu kuud suur vaikus. Sellel esmaspäeval otsustasin ma aga nõuda selgitust, millised arengud on toimunud pandeemia leppe küsimuses.

Juba pikemat aega juhib ELAK-it nüüd Siim Kallase asemel selle aseesimees, sotside ridadesse kuuluv Raimond Kaljulaid. Miks on see nii, jääb arusaamatuks. Kas Siimu tervis lihtsalt ei võimalda seda tööd teha või hoiab ta kogenenud poliitikuna komisjoni juhtimisest seetõttu kõrvale, et kui asjad peaksid pandeemia lepingu küsimuses hapuks minema, saaks ta rahulikult öelda: „Mina ei tea midagi“. Tegelikult muidugi suurt vahet pole – mõlemad on veendunud globalistid.

Niisiis, sellel esmaspäeval tahtsin saada teavet, millised on olnud arengud selle saatanliku pandeemia leppe osas, kus Eestit esindab WHO-s Euroopa komisjon. Kahjuks oli Raimond Kaljulaidi vastaseis selle info väljastamisel märkimisväärne. Õnneks tuli antud küsimuses mulle appi komisjoni kuuluv Enn Eesmaa ning Raimond Kaljulaid oli sunnitud järele andma ja reedel toimuva istungi ajaks oligi küsitud materjal ilusti olemas.

Märgilise tähendusega on kaks asja. Kõigepealt sai selgeks, et käimas on pandeemialeppe põhielementide formuleerimise protsess, mille kohaselt on Euroopa Komisjon esitanud leppe kohta ettepanekud juba 28. aprillil (!), millest meie komisjoni pole mitte keegi informeerinud. Teiseks oli kogu 18-leheküljeline lepe inglisekeelne. Kuna Riigikogus on seaduse alusel töökeeleks eesti keel, nõudsin viivitamatult eestikeelset teksti. Vastus sotsiaalministeeriumist oli lihtsalt hämmastav: „Selliseid töödokumente eesti keelde ei tõlgita, töökeel on inglise keel“.

Kuna komisjoni oli kutsutud selgitusi andma ka sotsiaalministeeriumi Euroopa Liidu ja väliskoostöö osakonna nõunik Elen Ohov, keskendus kogu arutelu vaid küsimusele, kes peaks dokumendi eesti keelde tõlkima, kas Riigikogu ametnikud, mida nõudis Kaljulaid või Sotsiaalministeerium, kes oli selle dokumendi omanik. Peale jäin siiski mina. Samas ütles Elen Ohov ametnikuna välja üliolulise lause, mille protokollimist ma koheselt  ka nõudsin. Nimelt peab ta selle tõlkimise asjus „küsima nõusolekut riigikantseleist“. Siit otsene järeldus seoses Elen Ohovi sõnakasutusele. Tegelikult koordineeribki halli kardinalina kõike seda Eestis toimuvat hullust Riigikantselei, kus Kaja Kallase valitsus on vaid globalistide plaanide elluviimiseks jäämäe veepealne tipp.

 

Kalle Grünthal, Riigikogu liige (EKRE)

Exit mobile version