Uued Uudised

Kanadalased ei soovi massiimmigratsiooni

July 31, 2023, Hamilton, Ont, CAN: Prime Minister Justin Trudeau chats with seniors playing bingo during a visit to Sackville Hill Senior Recreation Centre in Hamilton, Ont., Monday, July 31, 2023. (Credit Image: © Peter Power/The Canadian Press via ZUMA Press)

Kanadas näitavad hiljutised arvamusküsitlused, et rahva toetus peaminister Justin Trudeau massiimmigratsiooni soodustavale poliitikale on järsult langenud.

Nanos Research Groupi küsitluse kohaselt „leiab kolmest vastanust kaks, et [seadusliku] sisserände ja alalise elamisloaga isikute aastakvoodi suurendamine mõjutab negatiivselt [42%] või mõnevõrra negatiivselt [26%] eluasemega seotud kulusid; viiest üks vastanu usub, et sellel on positiivne [8%] või mõnevõrra positiivne [12%] mõju,“ vahendab Bloomberg News.

Sisserännet soosiv poliitika on Kanadas toonud kaasa kinnisvara hindade kiire tõusu ja ülerahvastatud koolid, on löönud alla palgad ja viinud tasuta arstiabi kokkukukkumise äärele. Ühtlasi on tekkinud juurde massiliselt kodutuid. Suur osa Kanada rikkusest on voolanud aktsiaturule ja kinnisvarainvestorite kätte. „Võib ju luua [migrante importides] majandusliku jõukuse miraaži, kuid lõppude lõpuks jääb see ikkagi selleks, mis see on – miraažiks“ ütles Rosenberg Research peaökonomist David Rosenberg Reutersile.

Avalikust arvamusest hoolimata kavatseb Trudeau oma sisserännet soosiva poliitikaga jätkata. Seda kinnitas ka Kanada immigratsiooniminister Marc Miller 3. augustil. „Ma ei näe tulevikku, kus me seda [sisserännet] vähendaksime; vajadus selle järele on liiga suur,“ ütles Miller Bloombergile. „Kas me suurendame kvoote on teema, mida ma pean täpsemalt vaatama. Kuid päris kindlasti ei usu ma, et oleksime olukorras, kus tahaksime neid vähendada.“

2016-2021 võttis Kanada vastu üle 1,3 miljoni alalise elamisloaga sisserändaja. Poliitikanalüütik Michael Cuenco sõnul liigub kõik n-ö plaanipäraselt: „Kuidas tulid [Kanada] poliitikud mõttele võtta aastaks 2025 vastu 1,5 miljonit uut elanikku? Vastuseks on, et kõik liigub plaanipäraselt. Kanada kõigi poliitikakujundajate eesmärk (isegi kui seda valjusti välja ei öelda) on teha kõik võimalik selleks, et kergitada kiiresti ja äärmuslikult kinnisvara- ja üürihindu praeguste omanike ja investorite kasuks ja kõigi teiste kahjuks.“ Cuenco toob välja, et sedalaadi majandusliku lõhe tekitamisega vastandatakse vanem generatsioon nooremale, majaomanikud üürnikele, riigis pikalt viibinud immigrandid uustulnukatele, s.t siseringi kuulujad n-ö autsaideritele. Cuenco sõnul ei ole kanadalastel aga ka opositsiooni näol paremat alternatiivi, sest Kanada Konservatiivne Partei toetab samuti Trudeau sisserändepoliitikat.

Sisserännet soosiv poliitika on tekitanud eluasemekriisi ja kinnisvarahindade järsu tõusu ka mitmel pool mujal maailmas. Näiteks Ameerika Ühendriikides, eriti Californias, aga ka Uus-Meremaal, Austraalias, Ühendkuningriigis, Iirimaal, Hollandis. USAs on Bideni migratsioonipoliitika tagajärjel voolanud riiki miljonid seaduslikud ja ebaseaduslikud sisserändajad. Ka Ameerikas on seega avalikkuse vastuseis sisserändele kasvamas, sest föderaalne migratsiooni soosiv poliitika viib alla palgad ja tõstab kinnisvarahindu.

 

Allikas: Breitbart News, Bloomberg

Exit mobile version