Üks teema, millest on vähe räägitud ja ilmselt ei tahetagi, on rändekriisi süvenedes pagulastega kaasa toodud nakkushaigused.
Paljud haigused, mis Euroopas on juba minevik, möllavad edasi neis maades, kust migratsioon lähtub — nende hulka kuuluvad praktiliselt kõik Aafrika ja Lähis-ida maad. Ka kõige optimistlikumalt mõeldes pole absoluutne enamus sellest põgeniketulvast vaktsineeritud, Vahemerel paatidest laevadele korjatavaid potentsiaalseid haigusallikaid ei kontrollita vajalikul määral ja Euroopas on paljud kohe kadunud, nagu näiteks inimsmugeldamislaeva Aquarius rahvas, kellest juba 24 tunni jooksul oli poolsada inimest nelja tuule suunas läinud.
Ilmselt pole mingit ülevaadet sellest, kui palju ohtlikke haigusi on migrandid Euroopasse laiali tassinud ja ega poliitkorrektne Lääne-Euroopa neid andmeid ka avalikusta, kui neil need ongi — nakkushaigused on nähtus, mis häälestaks ka kõige paandunuma sotsialisti, feministi ja sallivuslase migrantide vastu, sest raskesse haigusesse surra ei taha ka multikultuurlased.
Eesti Terviseameti epidemioloogianõunik Kuulo Kutsar loetles juba 2015. aastal nakkushaigusi, mida on Euroopa Liidu riikides pagulastel tuvastatud: nendeks on difteeria, tüüfus, naha ja siseelundite leishmaniaas, tuberkuloos, HIV-nakkus, süüfilis, kokku kuskil kümmekond haigust, kuid see nimekiri võib olla kõvasti täienenud. (ÕL, 16.09.2015).
Itaalias on praegu väidetavalt registreeritud umbes poolsada Ebola juhtumit. Seda on isegi vähe, sest Aafrikast toimub ju massiline sisseränne Euroopasse, paljud “paradiisi” püüdlejad aga ei teagi, et nad on nakatunud. Nii näiteks tuleb Euroopasse palju senegaallasi, seal aga on Ebola kaasa toonud palju ohvreid.
Esimesed hoiatused tulid Itaalia Lampedusa saarelt juba ammu, kuid keegi ei tahtnud neid kuulda võtta. Samuti oli internetis liikvel Lampedusa arstide hoiatav aruanne “Ebola viiruse levik Euroopas, selle ulatus ja tagajärjed”, kuid see kustutati “riigi julgeoleku” tõttu. Aruandes öeldi muuhulgas, et epideemia on juba levib Lampedusal puhanguna. Itaalia tervishoiuministeeriumi taotlusel kehtestati selle kohta infosulg. Praegu arvatakse, et siseminister Matteo Salvini on sulgenud sadamaid osaliselt seetõttu, et mitte lubada maale uusi potentsiaalseid haigustelevitajaid — Itaalia tervishoisüsteemil on mujalt toodud haiguspuhangutega tõsiselt tegemist.
Kahtlemata üritavad Euroopa tervishoiuinstitutsioonid haiguste levikut kontrollida, kuid riskiteguriteks on on see tohutu rahvamass, kes kaob kohe Euroopasse saabudes, immigrantide kogukondades aga on raske seda jälgida, sest need on sageli valitsuste kontrolli alt väljas.
Esimene Ebola epideemia puhang registreeriti 1976. aastal Kongo Demokraatlikus Vabariigis. Praegu on eksperdid eraldanud neli viiruse tüve, millest kolm on inimestele surmavad, ravimit aga veel pole. Peale Ebola ohustavad aga Euroopat praktiliselt kõik need haigused, mis mujal maailmas veel liikvel on.