Gruusia valimistulemused läänemaailmale ei meeldi ilmselt seetõttu, et seal jätkavad jõud, kes on vastu homoagendale ja kaitsevad kristlikke väärtusi. Uudistest saab lugeda muudki.
Gruusia ei kavatse sugugi Venemaa rüppe pugeda. Oleks ka imelik, kui riik, kellelt on Venemaa võtnud kaks piirkonda, hakkaks okupandi käsilaseks.
THBILISI, 28. oktoober, AFP-BNS – Gruusia peaminister Irakli Kobahhidze kinnitas esmaspäeval, et Euroopa Liidu liikmesus jääb tema erakonna prioriteediks ning avaldas lootust “taaskäivituseks” suhetes Brüsseliga pärast rahvusvahelist kriitikat pälvinud vaidlusaluseid parlamendivalimisi.
“Meie peamine välispoliitiline prioriteet on mõistagi eurointegratsioon. Me teeme kõik, et saavutada Gruusia täielik lõimumine Euroopa Liiduga 2030. aastaks,” ütles Kobahhidze pressikonverentsil.
Tegelikult ei taha hoopis Euroopa Liit vastu võtta kandidaatriiki, kes homoagenda tagasi lükkas.
Samas tulevad ärevad uudised hoopis läänemeelselt presidendilt, kes sisuliselt kutsub üles kodusõjale.
THBILISI, 27. oktoober, AFP-BNS – Gruusia president Salomè Zurabišvili süüdistas pühapäeval Venemaad väidetava valimispettuse korraldamises, öeldes, et Gruusia on langenud Vene erioperatsiooni ohvriks.
“Me oleme Vene erioperatsiooni, Gruusia rahva vastu peetava hübriidsõja moodsa vormi tunnistajad ja ohvrid,” ütles ta, nimetades valimisi “täielikuks võltsinguks”.
“See oli valimiste täielik võltsimine. Ma ei tunnusta neid valimisi, ma kutsun rahvast üles ühinema ja ütlema, et me ei tunnusta neid valimisi,” ütles Zurabišvili telepöördumises.
Kindlasti mõjutas Lõuna-Osseetiat ja Abhaasiat okupeeriv Venemaa mingil moel valimisi, aga Zurabišvili ei räägi kahjuks Eesti välisministrist Margus Tsahknast, kes koos oma Leedu ja Islandi kolleegidega kütsid valitsusvastasel miitingul pingeid üles.
Kommenteerib EKRE poliitik Urmas Reitelmann:
“Loen lahvatanud kiunu Georgia valimiste kohta. EU hala on mõistetav, georgiinid lõpetasid riigis pedetralli ja see pervertidele mõistagi ei meeldi. Eriti drastiline on aga nende presidendi üleskutse sisuliselt kodusõjale – väga vastutustundlik ühelt riigipealt.
Samas kuulub EU-sse üks veider riiki meenutav moodustis, kus valimistulemusi otsustavad mõned salapärased tegelased kusagil arvuti taga. Mitte kedagi ei huvita! Selles riigis tekitavad ametnikud enne valimisi nipsust mitukümmend tuhat uut valijat ja üllatus-üllatus, need kõik annavad oma hääled reformigrupeeringule. Lausa 100%! Mitte kedagi ei huvita! Valimiskomisjon trikitab juriidiliste nüanssidega ja keeldub kaebusi vastu võtmast, saati siis arutamisest. Mitte kedagi ei huvita!
Eestlased on viimased inimesed maamunal, kes üldse võivad teiste riikide valimiste teemal suud täis võtta. Ja mis Georgiasse puutub, siis olen ma kindel valimiste aususes ja rahvuse tahte realiseerumises. Tulemus ei pruugi libedikele ja pervodele meeldida, aga see ei muuda valimisi automaatselt võltsituiks.”