Aktivistid nõuavad kliimaskeptilisuse keelustamist ja ekspertide sõnul näitab see kasvavat meeleheidet, kirjutab Kevin Killough väljaandes Just The News.
“ÜRO kliimaekspert Elisa Morgera kutsub üles karistama inimesi, kes seavad kahtluse alla eesmärgi vältida kliimakatastroofi fossiilkütuste kiire kaotamise teel. Analüütikute sõnul on need tsensuuriüleskutsed osa laiemast ja kasvavast püüdlusest takistada inimestel kliimaaktivistide poliitilise tegevuskava vastu sõna võtmast.
„See tundub väga meeleheitlik. Minu arvates on väga irooniline, et me ei saa arutleda selle üle, mida väidetavalt peetakse tõendatud teaduslikuks seisukohaks. Kui see on nii veenev, siis kindlasti ei peaks inimesi vangi panema selle pärast, et nad ei ole sellega nõus,“ ütles geoloog ja raamatu „Irrational Fear“ autor dr Matt Wielicki väljaandele.
Selleks, et inimestel oleks õige teave ja nad kujundaksid energia ja kliima kohta õigeid arvamusi, väidab Morgera, et naftaettevõtetel tuleks keelata oma tööstuse reklaamimine ja lobitöö ning fossiilkütuste tööstuse „valeinformatsioon” tuleks kriminaliseerida.
Raportis ei defineerita täpselt, mis on väärinfo või keskkonnakaitsjate vastased „rünnakud“, kuid tema loetletud soovituste ja fossiilkütuste vastase retoorika põhjal näib, et igaüks, kes seab kahtluse alla fossiilkütuste kiire kaotamise tõhususe või põhjenduse või kritiseerib seda, loetakse „väärinformatsiooni“ levitajaks.
Samal ajal kui kliimaaktivistid toetavad üha enam ideed, et nende poliitilised vastased tuleks vangistada või muul viisil vaigistada, nõuavad kliimaskeptikud rohkem võimalusi oma vastastega debateerimiseks. Selle põhjal näib, et “teaduslikud seisukohad” ei tunne ennast mugavalt.
Suid sulgeda on siiski raske, sest ka riigiti loobutakse kliimapaanikast. Pärast Trumpi valimisvõitu lahkusid paljud investeerimisfirmad neto-nullheite liitudest ja paljud ettevõtted kärbivad oma vastavaid kohustusi. Trumpi administratsioon on astunud ka arvukalt samme Bideni-Harrise administratsiooni kliimakava tühistamiseks.
Enamik maailma riike ei võta kliimavõitlust väga tõsiselt (saastet küll piiratakse oluliselt, kuid selle nimel ei panda majandust ohtu), seega jääb võimalikuks katsepolügoniks taas Euroopa Liit, kus suude sulgemine on juba “käpas”.
Report24 News kirjutabki, et Saksamaal on üha rohkem tuuleelektrijaamu, kuid hoolimata võimsuste järsust suurenemisest, ei kasva elektrienergia tootmine sama kiirusega. Vastupidi, see väheneb märkimisväärselt – ja koos sellega ka nende projektide kasumlikkus. Igal juhul ei muutu elekter odavamaks – ja elektrivarustus ei muutu usaldusväärsemaks.
Uued Uudised