Uued Uudised

Kolmandik Saksa noori mehi peab naistevastast vägivalda vastuvõetavaks. Aga kas sakslased või “uussakslased”?

Veiled women walk past a symbolic knife that was installed on July 1, 2010 in Dresden, eastern Germany, to commemorate the murder of a pregnant headscarved Egyptian woman whose brutal murder in a German court shocked the Muslim world. The memorial should serve not only to commemorate the 31-year-old Marwa El-Sherbini, dubbed the "veil martyr", but also to serve as a warning against racism. During a trial in July 2009, 28-year-old Alex Wiens plunged an 18-centimetre (seven-inch) kitchen knife at least 16 times into Sherbini, three-months pregnant at the time with her second child. Her son, Mustafa, three years old at the time, watched her bleed to death at the courtroom. AFP PHOTO ROBERT MICHAEL

Saksamaal avaldati uurimus, mille tulemus on tõesti šokeeriv, aga paraku ei ütle uudis, mil määral on asjaga seotud riigi määratult suur migrandikogukond, eriti aga naistesse halvasti suhtuvad moslemimehed.

Saksamaal oli juba enne 2015. aasta rändekriisi 3 miljonit türklast, pool miljonit kurdi ja arvukalt teisi sisserännanuid moslemiriikidest. Süüria sõda tõi sinna veel üle miljoni pagulase, kusjuures 2016. aastat tervitasid nad euroopalike naiste massikäperdamisega Kölnis ja paljudes teistest Saksa linnades.

“Noored mehed” võivad tähendada moslemimehi ja nende naiste õiguste eest ei võitle mitte ükski Lääne feminist, nemad “loputavad” oma eurooplastest mehi ega sekku migrandikogukondades toimuvasse.

Uudises tasub tähele panna momenti “52 protsenti meestest usub enda rolli olevat suhtes peamise toitja oma ning et nende elukaaslane peaks valdavalt hoidma silma peal majapidamisel” – see viitab just moslemite hoiakule, samuti vastumeelsus homoseksualismile.

Seega võib alljärgnev AFP uudis tähendada hoopis seda, kuidas massimigratsioon on muutnud naiste elu Saksamaal raskemaks – nii nagu on massikuritegevus Rootsis samuti sisserändetaustaga.

“Enam kui kolmandik noori mehi Saksamaal leiab, et vägivald naiste vastu on “vastuvõetav”, selgub küsitlusest, mida soolise võrdsuse aktivistid nimetasid pühapäeval “šokeerivaks”.

Kokku vastas 33 protsenti mehi vanuses 18-35 eluaastat, et peavad “vastuvõetavaks”, kui aeg-ajalt “nende käsi libiseb” tüli jooksul naissoost elukaaslastega, selgub küsitlusest, mille avaldab esmaspäeval ajalehtede väljaandja Funke.

Vastanuist 34 protsenti tunnistas, et on olnud naiste vastu vägivaldne.

Tulemus on “šokeeriv”, ütles Karsten Kassner Föderaalsest Meeste Foorumist, katusorganisatsioonist, mis toetab soolist võrdsust.

“Probleemne on see, et kolmandik küsitletud meestest näitab naistevastast vägivalda tühisena. See peab kiiresti muutuma,” ütles ta Funke ajalehtedele.

Üleriiklik küsitlus, mille puhul usutleti 1000 meest ja 1000 naist vanuses 18-35 eluaastat, oli laste abiorganisatsiooni Rahvusvaheline Plaan Saksamaa tellimus ning see viidi läbi 9.-21. märtsini.

Lisaks selgus küsitlusest, et 52 protsenti meestest usub enda rolli olevat suhtes peamise toitja oma ning et nende elukaaslane peaks valdavalt hoidma silma peal majapidamisel.

Veidi alla poole vastanuist (48 protsenti) väljendas samuti võõristust avalikkuses homoseksuaalsuse välja näitamist, öeldes, et nad tundsid olevat sellest “häiritud”.

“Traditsioonilised soorollid on jätkuvalt inimeste peas sügavale juurdunud,” ütles Rahvusvaheline Plaan Saksamaa kõneisik Alexandra Tschacher Funke grupile.

Saksamaal langes 2021. aastal koduvägivalla ohvriks enam kui 115 000 naist ehk 13 naist igas tunnis, selgub riigipolitsei andmetest. Sama aasta statistikast nähtub, et kokku kaotas oma elu 301 naist kas praeguse või endise elukaaslase käe läbi.

Justiitsminister Marco Buschmann ütles eelmine aasta, et püüab läbi suruda seadusmuudatusi, millega karistatakse vägivalda naiste vastu senisest karmimalt. Ta lisas, et sellist teguviisi ei saa pisendada ega nimetada “eraviisiliseks tragöödiaks”. (AFP-BNS)

Exit mobile version