Uued Uudised

Kui kaitsepolitsei saab kätte maksta, siis pole see õigusriik

SAPTK piket kaitsepolitsei ja riigiprokuratuuri ees

On juba kirjutamata reegel, et kõik, mida Helmed räägivad, osutub lõpuks sulatõeks. Nii on nad kritiseerinud süvariigi allasutusi kapot ja prokuratuuri, ning langenud süüdistuste alla, et õõnestavad nii riigi aluseid. Ometigi on need asutused just efektiivse tsiviilkontrolli puudumise tõttu nagu riik riigis, mida demokraatlikus ühiskonnas olla ei tohiks.

Õhtuleht kirjutab: “Riigi kinnisvara ettevõtte osakonnajuhi sõprus ettevõtja Parvel Pruunsillaga pälvis pikalt kaitsepolitsei huvi ning ehkki midagi ebaseaduslikku lõpuks ei tuvastatud, korraldas kapo asjad nii, et osakonnajuht sai töölt kinga. Nüüd küsib Rebbas kapolt üle 22 032 eurot valuraha selle eest, et kapo mõjutas RKAS-i juhtkonda Rebbasega töölepingut lõpetama

Tõnis Rebbas (49) jõudis Riigi Kinnisvaras töötada kokku 13 aastat, nendest 11 õigusosakonna juhina. Tema vastutada oli kogu asutuse juriidika pidavus, hangete – neid teeb RKAS aastas tuhatkond – juriidika ja nõukogu ning juhatuse otsuste õiguslik pädevus. Selle aasta märtsis Rebbas ootamatult vallandati. “Sellepärast, et minu sõber on Parvel Pruunsild,” ütleb ta. “Ja Parvel ei meeldi kaitsepolitseile.”

Kui riigis toimuvad sellised asjad, ei ole see õigusriik – julgeolekuasutused ei tohi olla omaette riik riigis, kättemaksuhimulised ja puutumatud. See näitab pigem kuulumist Ida-Euroopa korruptiivsete riikide hulka kui demokraatiat.

Uued Uudised

Exit mobile version