Sotsiaalmeedias on ilmselge skandaalitekitamise sooviga hakatud levitama üht episoodi Õhtulehest, mis puudutab Dave Bentoni tütart ja superstaarisaate üht finalisti Sissi Nylia Benitat.
w3.ee levitab lõiku intervjuust pealkirjaga “Sissi Nylia Benita saab väikestelt lastelt palju vihakirju: rooma tagasi Aafrikasse, ma vihkan sind, sa oled rõve!” Õhtulehes on lauljatar tõesti vastanud küsimusele, mis puudutab tema teisele kohale jäämist: “Paljud on spekuleerinud, et selle taga võib ikkagi olla eestlaste sallimatus, et sa oled tumedanahaline?” järgnevalt:
“Ei, ma küll seda ei usu. Need, kes mind tavaliselt tänaval sõimama tulevad, on vanemad inimesed. Noorem põlvkond, kes seda saadet suures osas vaatab, neile ei loe selline asi enam. Kuigi, issand, ma saan väga palju kaheksa- kuni 12-aastastelt tüdrukutelt sõnumeid, nagu „Rooma tagasi Aafrikasse, ma vihkan sind, sa oled rõve neeger!“. Iga päev! Need on pisikesed tüdrukud! Minule ei tee haiget selline asi, sest ma saan aru, et see pole isiklik, aga kurb on see, et lastes on nii palju vihkamist ja valu. Ilmselt see tuleb perekonnast.”
Kogu see lugu sarnaneb mingi teadliku libauudisega või siis on noor lauljatar meediataustaga kuidagi hellaks tehtud. Ma näen iga päev ühistranspordis neegreid ja araablasi, ning kui tuleb peale mõni teisest rassist ema lastega, siis on just vanemad eestlased need, kes neile istet pakuvad. Teine moment on noortes tüdrukutes, kes väidetavalt tõmmunahalisele lauljatarile sõimukirja saadavad – Sissi Nylia Benita arvab, et see “viha” tuleb perekonnast. Ma ei usu seda, sest nii vanad lapsed ei anna enam edasi kodust kuuldud sõnu, seda teevad tavaliselt lasteaialapsed, kes võivad jutu sees öelda: pagulased on halvad! See võib tõesti tulla kodust.
Teine asi on kooliealiste lastega, kes enam koduseid sõnumeid väga edasi ei kanna, vaid nende maailmapilti kujundavad juba sõbrad ning kool – ja Eesti kool on juba multikultipropagandat täis. Rahvuslikud ideed leiavad hetkel põhikooli ja gümnaasiumieas vähe toetust, noored otsivad midagi uut ja globalistlik-multikultuurne maailmavaade, mis lubab maailma nägemist ja uusi sõpru, on neile põnevam. Seega ei usu ma sellist rassilist vihkamist noorte seas, mida Sissi Nylia Benita väidab olevat.
Asi on pigem selles, et Sissi Nylia Benita läks vastakuti Uudo Sepaga, kes on hea laulja ja tüdrukute silmis kena poiss – teismeliste neiuhakatiste seas on sellised noormehed iidolid, nagu on ka verinoorena alustanud Justin Bieber ja Isac Elliot. Kõigil võistlustel, kus finaalis on vastakuti näinud võrdselt head lauljad, kena neiu ja ilus poiss, on võitnud viimane, sest teismelised tüdrukud mobiliseerivad kogu oma jõu ja võimalused, et nende iidol võidaks. Vajadusel korjatakse kasvõi kogu suguvõsa telefonid kokku, et vaid hääletada saaks – selleealised tüdrukud on võimas sotsiaalne jõud.
Kui nüüd tõesti uskuda, et tõmmut lauljatari sel moel kiusatakse, siis pole selle taga kohe kindlasti mitte rassiviha, vaid teismeliste pidurdamatus. Nende sooviks on lihtsalt mistahes vahenditega oma iidol võidule viia ja siis võetakse konkurendi mahategemiseks oma arsenali ka välimuse kritiseerimine. Mida võiks sellise andeka ja kauni tüdruku kritiseerimisel aluseks võtta – kui muud ei leita, võetaksegi tõmmu nahavärv! Seejuures võib nende vihakirjade kirjutajatel olla sõprusringkonnas sama tõmmusid tüdrukuid. Teismeliseiga lihtsalt on selline ja pole mõtet kohe kõiges rassismi otsida.
Tasub teada, et Sissi Nylia Benita isa Dave Benton on pärit Kariibi mere saarelt Arubalt, mille elanikud on väidetavalt aravaki indiaanlaste, hispaanlaste ja hollandlaste segunemisel kujunenud arubalased, seega on lauljatar pigem latiino päritolu, sest Hispaania mõju on saarel alati tugev olnud.
Lõpetama peab poliitilise taustaga. Kahjuks on Eestis kanda kinnitanud see vasakliberaalne maailmavaade, mis põhineb tagakiusatute abistamisel, ja kui kedagi õnnetut ei leita, siis tehakse keegi õnnetuks, et tema väidetav ahistaja risti lüüa. Tegemist on teadliku poliitikaga, kus ühiskonnas õhutatakse viha ja asutakse siis sellega võitlema, et kogu senist elukorraldust lammutada.
Paraku läheb sellega kaasa palju noori, kellele serveeritakse, et geisid või teisest rassist inimesi kaitstes oled “heade” poolel – ja nii see tundubki, sest keegi kuskil olevat öelnud “pede” või “neeger”, järelikult on selle ütleja paha. Noored inimesed tunnevad ennast headuse eest seisjatena, kes võitlevad “pahade” vastu. Paraku ei märka nad, et neid on kistud “vaenlaste” otsimisse ja leidmisesse, ning neist endist on peagi saanud kellegi tagakiusajad.
Tavaliselt jäetakse seletamata selliste asjade tegelik taust – neegri solvamise taga võib olla olmekonflikt, naiste ja meeste palgalõhe taga on näiteks ka sotsist ministri Riina Sikkuti sõnul 85% ulatuses mitte teadlik diskrimineerimine, vaid teatud olukordades on see lihtsalt nii kujunenud, enamikku geidest tegelikult kooseluseadus ei huvitagi, sest nad saavad ka ilma hakkama – aga need asjad jäetakse selgitamata, sest muidu poleks ju konflikti. Seda aga on vaja, et inimesi mobiliseerida ja keegi maatasa tampida, tavaliselt oponent, kes asju mõistusega võtab.
Diskrimineerimiste, ahistamiste, rassismi, võõraviha ja homofoobia otsimine on saanud poliitiliseks agendaks ning näiteks Marianne Mikkole, Liisa Pakostale ja teistele nendesugustele tööks, hobiks ning elustiiliks. See ei tähenda sugugi, et need asjad alati olemas on, neid on lihtsalt kellelegi vaja, et ühiskonnas käiks pidev nõiajaht. Nii et kui Sissi Nylia Benita puhul tõuseb rassismiküsimus, siis tasub vaadata sallivuslaste leeri poole, kes on pärast pikka otsingut midagi õhkõrna leidnud.