Uued Uudised

Mõistatagem jälle: milline on Prantsusmaa Angoulême’i linna raekoja süütaja taust?

French police stand guard in front of the Town Hall after a man attempted to set the building alight with petrol in Angouleme on August 21, 2024. The attacker has been shot and seriously injured by police and the fire was rapidly brought under control. (Photo by Romain PERROCHEAU / AFP)

Lääne-Euroopas muutub politsei poliitkorrektsus juba naljanumbriks, sest kui nad üritavad mingi rünnaku puhul kurjategija tausta varjata, siis on üldjuhul etteaimatav, et tegu on liberaalide ja vasakpoolsete ideoloogilise lemmikuga.

Üha enam paistab välja see, et poliitkorrektsusest on tõesti kujunemas inimsusvastane kuritegu. Suurbritannias pussitas hiljuti 17-aastane noor mees surnuks kolm väikest tantsutüdrukut ja haavas paljusid. Tema tausta ei avanud politsei pikka aega, teatades vaid rahustavalt, et kurjategija oli “Cardiffis sündinud” – kuigi too vahistati üsna ruttu ja seega teati, et ta on mustanahaline.

Asjad hakkasid liikuma vales suunas just tänu puudulikule infole. Kuna Euroopas on pussitamine peamiselt pühasõdalaste terrorivahendiks saanud, siis eeldasid inimesed, et tegu on moslemiga ning varsti olidki vastamisi sisserändetaustaga kuritegevuse vastu protestijad ning moslemite jõugud. Tekkinud olukorra põhjuseks polnud mitte “levitatud valeinfo”, nagu väitis politsei, vaid see, et nemad ise varjasid tõest infot.

Too pussitaja oli pärit Ruandast, kus vähemalt siiani islamistide tegutsemisest teateid pole, küll aga toimus riigis möödunud sajandi lõpus suur genotsiid, kus hutu enamus veristas tutsi vähemust, kellest ühed on maaharijad, teised karjakasvatajad. Sealmail süüdistatakse Euroopat siiani selles, et too ei sekkunud aegsasti, et kardetavat genotsiidi ära hoida ja seda on tunnistatud ka emamaal Prantsusmaal, kel on oma endistes kolooniates ikka veel suur mõju (kuigi seda kaotatakse Venemaale).

Suurbritannias läksid riigivõim ja politsei kohe sisserändajate poolele, vihaseid protestijaid aga rünnati politsei poolt ja neid represseeritakse siiani. See on Euroopa jaoks väga tavaline, et sisselastud migrante, kes on temperamentsemad ja agressiivsemad, kardetakse võimulolijate poolt kõvasti rohkem ja seetõttu eelistatakse represseerida nn paremäärmuslasi – see mõiste on kujunemas vastupanuliikumise sümbolsõnaks, sest kõik, kellele massimigratsioon ei meeldi ja kes selle vastu protesteerivad, saavad kaela just selle sildi.

Ja nüüd uudise juurde Prantsusmaalt, mis on tähelepanuväärne seetõttu, et “ründaja oli Prantsuse kodanik” (Kolmanda maailma sisserändetaustaga kodanikke on Prantsusmaal miljoneid ja just teine põlvkond kipub radikaliseeruma). Olnuks ta valge prantslane, olnuks see ilmselt ära märgitud, sest nemad on sellistes asjades “paremäärmuslased”. Kui aga räägitakse lihtsalt kodanikust, on tal ilmselt sisserändetaust või on ta kuidagi teisiti “oma”. Muidugi võivad Uued Uudised eksida, aga käekiri on küll poliitkorrektsusele viitav.

Samuti on tähelepanuväärne, et süüdata üritati ajaloolist raekoda – viimasel ajal lõõmavad kogu Prantsusmaal kõvasti katedraalid ja muud sellised hooned. “Sõjaväeriietus” võib olla omaette näitaja, sest mõne aasta eest Pariisi politsei peakorteris pussitanud mees oli islamiusku pöördunud politsei administratiivtöötaja.

AFP-BNS – Prantsusmaal Angoulême’is pani sõjaväeriietuses mees kolmapäeval põlema ajaloolise raekoja, politsei tulistas ja haavas teda, teatasid kohalikud võimud ja politseiallikad.

46-aastane mees tungis hoonesse ning kallas bensiini ühte esimese korruse ruumi, kus töötasid kohalike linnanõunike abid.

“Ta kallas bensiini ruumi, abidel õnnestus välja pääseda ja appi hüüda,” ütles politseiprefekt Jérôme Harnois pressikonverentsil.

Kuna kohale saabunud politseinikel ei õnnestunud meest kumminuiadega ohjeldada, kasutasid nad tulirelva.

Ühe politseiallika teatel toimetati raskelt haavatud mees haiglasse. Tema teo motiivid on esialgu ebaselged. Meest ei olnud varem kriminaalkorras karistatud.

Angoulême’i linnapea Xavier Bonnefont ütles, et tulekahju kustutati kiiresti. Siseminister Gerald Darmanin aga teatas suhtlusplatvormil X, et “viga ei saanud keegi peale teo toimepanija”.

Harnois märkis, et prokuratuur algatas uurimise. Ta lisas, et ründaja oli Prantsuse kodanik.

Exit mobile version