Uued Uudised

Pooled ameeriklastest peavad massimigratsiooni kriitiliseks ohuks

epa10386616 Groups of migrants break through the security fence during a demonstration in front of the facilities of the Mexican Commission for Aid to Refugees (Comar), in Tapachula, Chiapas state, Mexico, 02 January 2023. About 5,000 migrants from various countries protested on the southern border of Mexico, where they forcibly entered the offices of the Government Comar. Foreigners got tired of waiting for the Mexican authorities to attend to their asylum requests. The migrants are mostly Haitians, Venezuelans, Cubans, Peruvians, Panamanians and from other Central American countries. EPA/JUAN MANUEL BLANCO

Hiljutiste küsitluste kohaselt leiavad pooled ameeriklased, et massiline immigratsioon ja pagulaste vastuvõtmine on riigile kriitiliseks ohuks.

Migratsiooni toetava Chicago globaalsete asjade nõukogu (Chicago Council of Global Affairs) küsitluse järgi kirjeldas 83 protsenti vabariiklaste valijatest ja 45 protsenti kaalukeele osariikide valijatest rännet kriitilise ohuna. Küsitluse raportist selgub, et 61 protsenti vabariiklastest ja 37 protsenti kõigist vastanutest usub et „teistest kultuuridest pärit immigrantidel on …. peamiselt negatiivne mõju Ameerika ühiskonnale“. Pooled vabariiklased soovivad vähendada ka seaduslikku immigratsiooni. Ühtlasi tunnistati raportis, et 55% ameeriklastest soovib USA lõunapiirile piirimüüri.

Need arvud võivad peagi veelgi suureneda, sest siiani on ligikaudu 40 protsenti valijatest rändeteemasid ignoreerinud. Inimeste passiivsust toetavad tegelikult ka paljud vabariiklastest strateegid ja kongresmenid, kes rahastajate surve all varjavad immigratsiooni hävitavat mõju majandusele.

Ehkki küsitlusest selgub, et enamik ameeriklasi (65%), sh 80% demokraatidest, ei poolda dokumentideta immigrantide kinnipidamist migrandilaagrites (osaliselt võib küsitluse tulemus olla ka moonutatud väga agressiivse ja kallutatud sõnastuse tõttu), pooldab seda siiski 57% vabariiklastest.

Küsitluse aruandes rõhutati, et „vabariiklaste vaated immigrantidele ja immigratsioonipoliitikale erinevad suuresti Ameerika üldisest suhtumisest.” Võrreldes demokraatidega on vabariiklaste valijad palju rohkem mures Ameerika kodanike pärast, kes on valitsuse rändepoliitika tõttu sattunud ebasoodsasse olukorda.

Chicago uuringu tulemused sarnanevad teiste küsitlustega, mis samuti viitavad avalikkuse kasvavale ärevusele ja vastuseisu suurenemisele massilisele seaduslikule ja ebaseaduslikule sisserändele. Juulikuus läbiviidud Harvard-Harrise küsitlus näitab enamuse toetust endise presidendi Donald Trumpi kampaanialubadusele, mis lubab viia läbi Ameerika ajaloo suurima deporteerimisaktsiooni – seda toetas 62% vastanutest. Harvard-Harrise küsitlus näitab samuti, et 55% ameeriklastest soovib migratsiooni piiramist.

USA viimaste aastakümnete rändepoliitika veab puudustkannatavatest riikidest USA-sse tohutul hulgal inimressurssi, mis tingib ameeriklaste palkade vähenemise ning üüri- ja kinnisvarahindade tõusu. Donald Trumpi presidendikampaania on aga juhtinud rände majanduslikule mõjule tähelepanu ja tunnistab selle negatiivseid külgi. „Bideni ebapopulaarne poliitika ujutab Ameerika üle miljonite madalapalgaliste illegaalsete migrantidega, kes otseselt hävitavad töökate ameeriklaste palku ja võimalusi,” seisis Trumpi kampaania maikuises avalduses.

Ameerika Ühendriikide kolonialismilaadne poliitika kahjustab tugevalt ka Lõuna-Ameerika väikeriike ning on tinginud sadade ameeriklaste ja tuhandete migrantide hukkumise.

Allikas: Breitbart News

Exit mobile version