Uued Uudised

“Räägime asjast”: Tarandi provokatsioon oli härrassotside eliidi ühisüritus siseministri osalusel

Saate “Räägime asjast” lõpuosas läksid Mart ja Martin Helme meenutustega saalist õue ehk rändepakti hääletuselt Toompea platsil toimunu juurde.

Martin Helme tuletas meelde, et meeleavalduse korraldaja oli EKRE, sellest anti meedias teada, asja organiseerisid kindlad inimesed – sellisele üritusele ei saa keegi kõrvalt tulla ja sõna nõuda, see tuleb eelnevat kokku leppida!

“Kogu üritus oli algusest lõpuni rahumeelne, ainult paar minutit Tarandi provokatsiooni tegi selle vägivaldsemaks, aga meedia kirjutab, nagu oleks toimunud Tallinna laastamine,” kirjeldas Martin Helme peavoolumeedia tegelikku nägu.

Mart Helme hinnangul tegi Martin õigesti, kui ei hakanud mikrofoni varastanud Tarandiga rüselema. Kuna üritust juhtinud Urmas Espenberg tahtis mikrofoni tagasi võtta, hüppas provokaator lavalt maha, siis tõmmati heli maha ja ainsana sai tegelikult viga helitehnik, kes tahtis samuti mikrofoni tagasi saada. Provokaator aga ilmus peagi telekanalitesse juba seotud käega.

Sotsid nõudsid meeleavaldusel sõna, nagu oleks neil selleks õigus, ja neile sai ka öeldud, et kui neil on rahvale midagi öelda, tehku oma meeleavaldus. Mis puutub demokraatia printsiipidesse ehk õigusele sõnavõtmist piirata, siis võtsid sotsid Martin Helme hinnangul kasutusele provokatiivse Antifa-taktika, mida on kasutatud ka Trumpi vastu – nurjata vägivallaga vastaspoole meeleavaldused, et nood jätaks oma üritused ära.

“Meie ei jäta ja riputame ka presidendile ja peaministrile sildi külge – sõnaõigus ei tähenda õigust kaaperdada teiste üritusi,” oli Martin Helme resoluutne. Saatejuhid soovitasid ette kujutada, et keegi hüppaks Gun`s of Roses kontserdil samamoodi lavale ja hakkaks räuskama; ja nagu teada, koristatakse jalgpallimatšidel väljakule hüpanud inimesed samuti ruttu ära! Martin Helme sõnul on sellise ürituse takistamise kohta sätted nii põhiseaduses kui karistusseadustikus ja kuna Tarand alustas vägivallaga, on just tema kurjategija.

“Tarandi enda tuuseldamine polnud vägivald, vaid kähmlus röövitud mikrofoni pärast, kui kurjategija keeldus korraldajatele võõrast vara tagasi andmast,” selgitas Mart Helme. “Me tagasime korra ja võtsime pätilt mikrofoni ära!”

Martin Helme meenutas minister Katri Raiki sõnu, et tollel oli hirm hakanud. “Hoopis inimestel oli hirm sotside palagani pärast,” vastas ta ministrile. “Kui Ojasoo peksis naist, siis polnud meedias avaldatud piltidel küll ringe ümber – küsimusega, et kes see peksja on?” Mart Helme meenutas, kuidas skandaalne NO99 lavastaja rehabiliteeriti presidendi poolt, kui talle anti preemiaks õigus lavastada tema vastuvõtupidustustel.

Mis aga puutub eurosaadik Tarandisse, siis too on sotsiaalmeedias lubanud rahvuslastele kuuli kuklasse lasta ja molli anda, sotsist välisminister Mikser saatis EKRE parlamendisaadiku karu teatud väljundorganisse ja sots Mikko teatas otse Riigikogu kõnetoolist, et tahtvat oksendada.

Martin Helme võttis jutuks niinimetatud “hirmsad plakatid”, mis kuuluvad tema sõnul sõnavabaduse alla. “Kritiseeritaval ei ole õigust öelda, kas see temale sobib – võtke kriitika vastu ja mõelge, miks inimesed teid nii kujutavad, miks nad teie peale kurjad on ja mida te ise olete valesti teinud,” soovitas ta. “Kui kodumasin ehk mikser on võllapuul, siis pole see vihaõhutamine – oht peab olema reaalne, “Maha sotsid!” aga seda pole!”

Martinil oli meelde tuletada ka see, kui Sirp avaldas tema pildi ropu sõnumiga – siis kihistasid sotsid naerda, et see olevat kunst. Sama väideti ERR-is Varro Vooglaidu naeruvääristava sketši kohta – kui nüüd rahvas kujutab Kaljulaidi ja Mikserit vikatimeeste või pühasõdalastena, tuleb sedagi kunstina võtta! Sotsid aga on jalaga löömise algatajad – näiteks Kaarel Tarand kaitses Neitsi Maarjat jalaga löömise ideed isamaalase taustaga Tõnis Lukase juhitud ERM-is.

Katri Raikile ütleb Martin Helme, et sotsidel tulebki rahva ees hirmu tunda, sest nad on koos teiste kartellierakondadega ajanud ebaõiglast poliitikat. Ebaõiglus on ka nüüd, kui Raiki juhitav politsei keeldub menetlemast EKRE kaebust Tarandi vastu, kuid provokaatorit sakutanud inimeste vastu on suunatud kogu repressiivaparaat. “Kuigi nad pole meie liikmed, anname me neile juriidilist abi ja aitame neid,” lubas ta.

Martin Helme märkis, et kuigi Reformierakonnaga seotud Ivi Eenmaa on rääkinud Tarandiga juhtunust kui hirmsast peksmisest, siis seda reaalsuses polnud, jalahoop tagumikku on  eesti rahva seas oma tähendusega olnud. “Indrek Tarandile oli hoop jalaga tagumikku poliitilise tähelennu tipphetk – selle pildi eest ei pääse ta elu lõpun!” nentis Martin.

Siseminister aga oleks Helmede arvates pidanud oma esimesel tööpäeval tagama rahu Toompea platsil, tema aga läks koos tippsotsidega provotseerima. “Tarand oli kogu aktsioonis vaid üks osa, teised tulid asja korraldama,” selgitas Martin Helme. “Sotsid hakkasid rahvast mõnitama – me ei hooli teist, vaid sõidame üle – ja kuni nad nüüd rahvast kardavad, on kõik korras, sest hulluks läheb olukord hoopis siis, kui rahvas neid kardab!”

Martin Helme sõnul oli Hannes Hanso talle  kurtnud, et ka teda ähvardati ja mida ta pidavat nüüd tegema. “Te mõelge hoopis ise, mida te olete valesti teinud!” soovitas ta.

Ossinovski on nüüd ka kiriku poole pöördunud, teades, et kristlased toetavad EKRE-t – sotsid soovitavad hoopis teist põske ette keerata. “Nad on silmakirjateenrid, variserid ja vägivallatsejad,” hoiatas Martin Helme. “Praegu räägitakse, et tõmmaku mõlemad pooled tagasi, aga nii võrdsustatakse agressorit ja kallaletungi ohvrit – me ei lase endaga nii teha, me hakkame vastu!”

Mart Helme sõnul on põhiprobleemiks just sotsid, kes sooritasid provokatsiooni ja visati sealt välja, võim aga tõestas, et meil pole enam poliitiline süsteem, vaid poliitiline režiim. Martin Helme tõi esile ka Karoli Hindriksi ameeriklanna kividega loopimise loo, mis tundub ilmselge väljamõeldisena ja kuni me ei tea, kas see vahejuhtum üldse toimus ja kes seda tegi, pole kellelgil õigust süüdistada EKRE-t.

Exit mobile version