Uued Uudised

Rahvalikult: võta Tusk ja viska Kallast

Poland's Prime Minister Donald Tusk, right, speaks with Estonia's Prime Minister Kaja Kallas during a round table meeting at an EU-Western Balkans summit in Brussels, Wednesday, Dec. 13, 2023. European Union and Western Balkans leaders meet in Brussels Wednesday to discuss political and policy engagement, economic foundations and the impact of Russian aggression against Ukraine. (AP Photo/Omar Havana) VLM136

Kui paremale pöördunud Euroopas liberaalid veel mingeid ametikohti saavad, siis mitte tänu kompetentsile, vaid nagu “liberaalilt liberaalile”.

Poolas toimus võimupööre, mis tõi võimule Poola Quislingiks nimetatava äärmusliberaali Donald Tuski ja see Brüsseli satraap toetab nüüd Kaja Kallase pääsemist eurostruktuuridesse.

BNS vahendab: “Poola peaminister Donald Tusk kiitis esmaspäeval oma Eesti kolleegi Kaja Kallase kandidatuuri Euroopa Liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja ametikohale. “Tema seisukohad on identsed Poola omadega,” lisas ta.

Tusk avaldas toetust ka Ursula von der Leyeni kandidatuurile teiseks ametiajaks Euroopa Komisjoni presidendiks. Ta ütles, et von der Leyen “mõistab täielikult Poola küsimusi”.

Äärmusliberaalid on võimul nii Eestis kui Poolas ja nagu näha, nende tegevused haakuvad ja nad “mõistavad teineteise küsimusi”, ilmselt näiteks homoagenda vallas. Kaja Kallasele on Tuski toetust hädasti vaja, sest liberaalide Renew Europe oli eurovalimistel lüüasaanute seas, nagu ka Reformierakond Eestis.

ERR vahendab samas: “Politico kirjutab, et kõike võib veel juhtuda. Kallase kandidatuurile võivad vastu seista sellised riigid, nagu Slovakkia ja Ungari.

On üsna tõenäoline (kuid sugugi mitte kindel), et Kaja Kallasest saab Euroopa Liidu välis- ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja järgmises Euroopa Komisjonis. See tähendaks Eestile ühte neljast EL-i tippametist, mis oleks esmakordne ja suur saavutus, ent välispoliitika on EL-is ikka esmajoones liikmesriikide pärusmaa, mistõttu ei maksa sellele ametipostile ülearu suuri ootusi seada, kirjutab Kristi Raik algselt Diplomaatias ilmunud kommentaaris.”

Seega on Eestile kasulikum ehk see, kui üks juhmardpoliitik siit lahkub, sest Euroopas on tema võimalused Eestit kahjustada seekord väiksemad.

Uued Uudised

Exit mobile version