Uued Uudised

Rootsi riigivõimu soovimatus karme viirusevastaseid meetmeid kehtestada võib kalliks maksma minna

Cyclists wait for green light on a street in the Sodermalm district, as the spread of the coronavirus disease continues (COVID-19) in Stockholm, Sweden April 1, 2020. TT News Agency/Jessica Gow via REUTERS ATTENTION EDITORS - THIS IMAGE WAS PROVIDED BY A THIRD PARTY. SWEDEN OUT. NO COMMERCIAL OR EDITORIAL SALES IN SWE

Rootsis, kus pole koroonaviiruse leviku peatamiseks eriti midagi ette võetud, võivad aprillikuu jooksul nakatuda pooled elanikud.

Stockholmi ülikooli matemaatikaprofessor Tom Britton leiab, et ligi miljon rootslast on juba nakatunud. 30. aprilliks võib olla nakatunud 5 miljonit rootslast, vahendab Radio Sweden.

Meenutuseks: üks Hiina meditsiiniprofessor prognoosis, et maailmas võib nakatuda kuni 60% inimestest.

Professor Britton leiab, et nakatumiste tipp on 15. aprillil ja haiglatesse jõuab buum kaks nädalat hiljem. Rootsis on ametlikult registreeritud üle 6000 nakatumise ja viimastel andmetel 333 surma.

Rootsis pole kehtestatud karantiini nagu teistes Euroopa riikides ega piiratud liikumist. Rootsi poliitikud on rahvast rahustanud ja kinnitanud, et Rootsil õnnestub ilma karmide meetmeteta kriisist välja tulla.

Paljud inimesed on aga Rootsis muutunud rahulolematuks, kuna kardavad, et seal võib korduda Hispaania ja Itaalia stsenaarium, kus hukkunud on juba kümned tuhanded inimesed.

Eelmisel nädalal edastasid 2000 Rootsi arsti ja teadlast pöördumise valitsusele, milles nõuavad karmimate meetmete kehtestamist. Üks pöördumisele allakirjutanutest oli Nobeli fondi eesimees professor Carl-Henrik Heldin.

Rootsi teadlased on avaldanud arvamust, et Rootsi juhtkond on viinud riigi katastroofi kursile, kuna viirusel on lastud vabalt levida.

Exit mobile version