Uued Uudised

Statistika näitab vahel huvitavaid asju: Eestimaal pugiti mullu kõvasti kalamarja

Salmon fish eggs, also known as red caviar in Russia, are pictured in Moscow on November 22, 2021. - Russians looking to indulge in their traditional winter holiday treat of red caviar will be disappointed this year, after the state statistics agency said Monday that prices hit historic highs. With Russia battling surging inflation, Rosstat said the market price for one kilogramme of red fish roe has surpassed the 5,000 ruble ($68/60 euro) mark, the highest price since monitoring began in 2000. (Photo by Alexander NEMENOV / AFP)

Paar päeva tagasi juhtusin nägema pealkirja sellest, et eelmine aasta oli kohalikele kaupmeestele toidukaupade müügi osas rekordiline. Kohati müüdi lausa poole rohkem (?) toidukraami kui varasematel aastatel. Eraldi toodi välja eriti suured müügihitid: mandariinid ja kalamari.

See jäi kuidagi teadvusse tiksuma. Ei meenu, et eestlased just mandariinide ja kalamarja osas kohutavalt agarad oleks. Mandariine, jah, aastavahetuse eel mõnevõrra ostetakse, aga kalamari? Küll aga on see kombo populaarne ida poolt pärit inimeste hulgas.

Toidukaupade müüginumbrid tekitavad vägisi oletuse, et meile on lisandunud nii suur hulk sisserändajaid, et suudavad juba toidukaupade müügis tõsise anomaalia tekitada.

Öeldakse, et erinevus rikastab. Võibolla ongi nii, aga see rikastamine on kuidagi valikuline. Kui kusagile lisandub arutu hulk immigrante/põgenikke, kes naudivad igat masti toetusi, erandeid ja eeliseid, siis saavadki kaupmehed hindu aina kõrgemale tõsta. Ostjaid ju on. Kannatavad kohalikud inimesed, kellest pigistatakse igas valdkonnas viimane välja.

Võõrastesse hästi suhtumine ja nende aitamine on kena, kuid võltsheadus, mis oma inimesi vaesusse surudes võõrastele kuldse äraelamise võimaldab, on ülekohtune ja esindab halvasti peidetud kurjust.

Karl Olaf Rääk, 

kolumnist

Allikas: Delfi Ärileht

Exit mobile version