448 valimisjaoskonda üle Eesti on avatud kella 9 hommikul kuni kella 20 õhtul. Valija saab oma linnas või vallas, Tallinnas linnaosas hääletada ükskõik millises jaoskonnas.
Nendest valimistest alates on kasutusel elektrooniline valijate nimekiri ehk paberi asemel on nimekiri arvutis. See tähendab, et valija pole enam seotud ühe kindla valimisjaoskonnaga ja saab oma valimisringkonna piires valida, millises jaoskonnas hääletamas käia. Valimisjaoskondade kohta saab rohkem infot kaardirakenduselt aadressil jsk.valimised.ee.
Valimisjaoskonda kaasa tuleb võtta kehtiv isikut tõendav dokument, näiteks pass, ID-kaart, juhiluba või pensionitunnistus. E-hääletada täna enam ei saa. Küll aga saab valija sellest aastast veel ka valimispäeval jaoskonnas pabersedeliga hääletades oma e-häält muuta.
Kui valijal on tervislikel või mõnel muul mõjuval põhjusel raske või keelatud (näiteks lähikontaktsena) valimisjaoskonda kohale tulla, saab ta taotleda kodus hääletamist. Selleks tuleb esitada kohalikule omavalitsusele taotlus. Seda saab täna veel teha kohaliku omavalitsuse määratud telefoninumbril kella 9-st kuni 14-ni.
Riigi valimisteenistus palub iseenda ja teiste tervise hoidmiseks kanda valimisjaoskonnas maski, hoida teiste valijatega vahet, desinfitseerida käsi ja haige või lähikontaktsena püsida kodus.
Kohaliku omavalitsuse volikogu valivad 79 omavalitsuse elanikud. Kokku kandideerib 10 025 inimest. Eelhääletamisel osales 39,6% valijatest, elektrooniliselt andis täpsustatud andmetel hääle 275 587 inimest, jaoskonnas käis valimas 149 824 inimest. Lõplik e-häälte arv selgub täna hilisõhtul, sest pärast valimisjaoskondade sulgemist toimub topeltthääletamise kontroll. Kui valija on kasutanud mõlemat hääletamisliiki, jääb kehtima aiult valimisjaoskonnas pabersedeliga antud hääl.
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna kanidaadid ja programmid leiad veebilehelt kov21.ekre.ee