LGBT ühing võib väita mida ja palju tahab, kuid korraldada üritust 13-18-aastastele on siiski propagandistlik ja vanusest lähtuvalt ka kuritegelik, leiab EKRE Kristlaste ühenduse esimees Tarmo Hints.
“Möödunud nädalatel on üsna palju toimunud – see puudutab kokkupõrget nii Pärnus kui ka Tartus. LGBT teema on tuliselt õhus ja selles osas ilmselt ei hakata ka järeleandmisi tegema, mis on täiesti loomulik.
Ühest asjast ei ole meie meedia paraku eriti mõõdutundega rääkinud. On räägitud küll sellest, et Tartus toimus meeleavaldus ja vastumeeleavaldus, kuid tegelikest põhjustest, miks üks või teine asi üldse aset leidis, pole eriti sõnakestki leida. Aga need põhjused on olemas ja peituvad reklaamides, millega LGBT-ühing reklaamis oma üritust.
Lähemal vaatlemisel leiame ka EKRE meeleavalduse põhjuse. Nimelt oli kutsututeks 13-18-aastased (!?) teismelised. Teiste sõnadega öeldes, need, kellel ei ole veel maailmaasjadest oma ülevaadet ja kes ei oska ennast veel päris täpselt identifitseerida.
Vaatame siis seda situatsiooni kõrvalpeeglist. Põhimõtteliselt kutsus Eesti LGBT-ühing seadust rikkuma, tutvustades oma maailmavaadet propagandistlikul eesmärgil just alaealistele. Teismelised paljuski ise ka ei tea, kes nad võivad olla. See on see aeg, kui otsitakse ennast ja tahetakse ennast identifitseerida. See ei ole aeg, kus rääkida neile nende võimalikust seksuaalsusest. Sellel on ka omad põhjused.
Täiskasvanud ei räägi tavaliselt võhivõõrastele 13-aastastele nende seksuaalsusest. Miks? Sest see ei ole kohane. Selline asi lõhnaks halvemal juhul politseiuurimise järele. Eesti LGBT ühing võib ju väita, et me oleks ju ainult kokku tulnud ja rääkinud ning küpsist pakkunud jne. Kuid vaadakem siiski tõsiasjadele näkku: LGBT temaatika on siiski seotud inimese seksuaalsusega.
Juba ainuüksi see nimi (LGBT – toim.) ei jäta ju otsi lahti, vaid on selles osas konkreetne. Miks siis antud juhul seksuaalvähemuste propageerijad saavad vabalt rikkuda seadust, kus 13-aastased käivad veel alaealiste alla?
See oli see põhjus, miks EKRE korraldas meeleavalduse. See, kuidas meedia seda käsitles, on muidugi tema oma asi. Antud juhul võib Eesti LGBT-ühing väita palju tahes: üritusel, kuhu on kutsutud teismelised, on siiski selles osas propagandistlik iseloom.
Kui oleks kutsutud 20-aastased ja üle selle, oleks see isegi arusaadav, sest selles vanuses on ka inimese seksuaalne identiteet välja kujunenud.
Muuseas, rääkides seksuaalsest identiteedist: Ameerikas on praegusel ajal väga suur liikumine lahti läinud, kus endised homoseksuaalid, kes on jõudnud kogudustesse, räägivad avalikult sellest, kuidas nad homoseksuaalsusest vabanesid. Nii et tegelikult, kas LGBT-liikumisel ongi midagi sellist, mida muuta ei saa. Kas selles osas on vaja, et rõhutada ja tuua esile midagi, mis pole nagunii sellisel moel jäädav? Vaevalt.”