Uued Uudised

Trumpi Vene-koostöö on osutunud hoopis Clintonite Vene-koostööks

“Tõejärgususajastu” üheks paradoksiks on osutunud see, et varem või hiljem tuleb tõde ikka päevavalgele. Tuleb välja, et hüsteeriliselt Trumpi sõimanud seltskonna südametunnistus on must kui pajapõhi. Veelgi enam, süüdistajad olid ise Putini meeskonnaga seotud.

Teisipäeval 24.10.17 ilmus The Washington Post’is artikkel, mis avalikustas skeemi, kuidas Hillary Clintoni presidendikampaania meeskond ja Demokraatide Rahvuskomitee (DNC) maksid ühiselt kurikuulsa toimiku eest, mis oli täis Venemaa poolt toodetud valeinfot tolleaegse vabariiklaste presidendikandidaadi Donald Trumpi kohta.

Maksed tehti USA advokaadibüroo Perkins Coie kaudu, kes seejärel palkas töötajad firmast Fusion GPS koguma Trumpi vastast informatsiooni. Fusion omakorda võttis ühendust endise Briti spiooni Chirstopher Steele’iga, et panna kokku süüdistused, mis tuginesid peamiselt anonüümsetele Kremliga seotud allikatele. DNC ja Clintoni kampaaniameeskonna raportite kohaselt on makstud Perkins Coie’le kampaania käigus enam kui 12 miljonit dollarit.

Kui kõik vahelülid eemaldada, on pilt selge – demokraadid maksid venelastele, et nood koostaksid pööraste süüdistustega toimiku USA presidendikandidaadi kohta.

Praegu kehtivate seaduste kohaselt on uurimise korraldamine vastaskandidaadi paturegistri kohta lubatud, ent seadusevastane on teha kampaania käigus makseid advokaadibüroole, kes siis omakorda palkab kellegi kolmanda viima läbi kampaaniaga seotud tegevusi, ilma kulutuste kohta aru andmata.

Jaanuaris avalikustas BuzzFeed Steele’i toimiku, kuid DNC ja Clintoni kampaaniameeskond oma rolli selles muidugi ei kinnitanud. Ajakirjanikud süüdistavad nüüd Clintoni kampaaniameeskonda valetamises. DNC praegune eesistuja Tom Perez ja endine eesistuja Debbie Wasserman-Schulz väidavad, et nemad ei tea toimiku koostamisest midagi, ent selge on see, et keegi ju pidi sellest teadlik olema.

Võimalik, et just seetõttu üritavad kongressi demokraadid väga hoolega vältida, et Fusion vastaks toimikuga seotud küsimustele. Nad katkestavad ülekuulamisi, vaidlustavad ülekuulamiskutseid ja pilkavad vabariiklastest uurijaid. Kaks Fusioni kaasasutajat kasutasid möödunud nädalal oma põhiseaduses ettenähtud õigust, mille kohaselt ei tohi inimest sundida tunnistajaks kohtuasjas tema enda vastu ning keeldusid USA Luurekomitee küsimustele vastamast. Lisaks pöördus Fusion omakorda kohtusse, et blokeerida komitee korraldus Fusioni pangaülekannetega tutvumiseks.

Õhus on ka küsimus, kas ja millist rolli mängis kogu juhtumis FBI. On teada, et 2016. aastal oli toimik FBI käes ja ajakirjanike väitel maksis agentuur Steele’ile presidendivalimiste eel oma töö jätkamiseks. See selgus FBI endise direktori James Comey ütlustest Trumpi kampaaniameeskonna väidetavate sidemete kohta Venemaaga.

Kongressi uurimine peaks keskenduma FBI rollile ja seda võimalikult kiiresti, sest vastust ootavad kaks pakilist küsimust: kas alustas FBI Trumpi kampaania uurimist nimetatud toimiku tõttu ja kas kasutasid Comey ja tema agendid toimikut tõendusmaterjalina, et saada luba Trumpi kampaaniameeskonna telefonikõnede pealtkuulamiseks.

Allikad: Townhall, The Wall Street Journal

Refereeris Triin van Doorslaer

Exit mobile version