Uued Uudised

Tuulepargid mõjuvad hävitavalt kinnisvarahindadele ja elavale loodusele

Tuulik, energia, elekter, Tuulegeneraator Aseri juures

Võimuliit ja “tuulemöldrid” tahaksid väga, et inimesed võtaksid pea kohal vuhisevad hiigellabad sõnakuulelikult omaks, mistõttu jäetakse rääkimata palju asju.

Kui aastate eest taheti Tartu lähedale hiiglaslikku tselluloositehast rajada, kirjutasid nördinud inimesed üsna pea sellest, kuidas nende kinnisvara kiiresti odavnes, sest tööstusmaastiku läheduses ei taha keegi elada ja tselluloos on inimeste mälus sellega, et see haiseb. Päris kindlasti on kinnisvara väärtus langenud ka sõjamüraga Nursipalu piirkonnas.

Nüüd tulevad suured ja kõrged tuulepargid, aga ka paljude hektarite suurused päikesepargid, mis ei näe juba visuaalselt head välja, et nende kõrval elada, ebameeldiv on tuulikute liikuvusest tekkiv heli ja taustapilt, suurimaks probleemiks aga on varjatud mõju tervisele.

Päris kindlasti ei jäta tuulepargid mõjutamata kinnisvarahindu ja seda kahanemise suunas – kui keegi leiab, et tal on tiivikute varjudemängust kõrini, siis vaiksemasse looduslikku kohta ümber kolides ei saa ta oma kodu eest enam normaalset hinda. Vähemalt mitte seda, mida oli kodukoht väärt enne tuuleparki – sest “puhas energia” on puhtalt tööstusmaastik, mitte enam loodus. Vaade merre loojuvale päikesele enne ja pärast tuuleparke on kardinaalselt erinev.

Vähe on räägitud sellest, et tuulepargid rajatakse suurtele lindude rändeteedele, millest üks läheb pikki Lääne-Eesti rannikut, alates Osmussaarest kuni Ikla ja Sõrve sääreni. Dirham, Sõrve ja paljud teised paigad on rahvusvaheliselt tuntud linnuvaatluskohad, mis näitab rände erilist intensiivsust.

Kui piki läänerannikut lendavad kevadel ja sügisel suured lagleparved, siis haned rändavad Lahemaalt läbi terve Kesk-Eesti, ja pole vist vaja isegi hoiatada, et need hiigelparved lendavad tuulikulabadesse, nii et sulepuru taga. Juba praegu on sotsiaalmeedias küllaga pilte tuulikute alt leitud lindudest, sealhulgas kotkastest ja paljudest teistest suurlindudest.

Tuuleenergia puhul tahetakse räägida kliimast, kuid tuulikud hävitavad elusloodust. Miks me päästame Maad “inimtekkelisest kliimamuutusest”, kui me samas hävitame loodust, seda ka põhjavett alandavate  fosforiidikaevandustega, kus peaks tulema liitmetallid akude jaoks?

Ja tuulepark kodude läheduses tähendab kahanevat elukvaliteeti, kusjuures mujale minnes saate kodukoha eest kõvasti vähem raha, kui see koht ja vara väärt on.

Kes aga vaatas hiljuti 4X4 meeskonna reisi algust Islandile, see võis näha, kuidas Taani sadamas, kust automatkajad kauget merereisi alustasid, tuulikulabad seisid pidurdatult, sest tuul oli liiga vali. Seda nimetatakse kontrollimatuks võimsuseks.

Uued Uudised

Exit mobile version