Uued Uudised

Bideni administratsioon salastab infot sellest, kui hädas ollakse enda kutsutud migrantidega

Migrants are seen with a US President Joe Biden campaign flag in the background at a camp where asylum seekers wait for US authorities to allow them to start their migration process outside El Chaparral crossing port in Tijuana, Baja California state, Mexico on March 17, 2021. - President Biden's pledge of a more humane approach has sparked a new rush to the border, threatening to become a huge political liability. Republicans are accusing him of opening the country's doors to illegal border-crossers and sparking a "crisis" on the US-Mexico frontier, while migrants out of Migrant Protection Protocols (MPP) program are stranded along the US-Mexico border without knowing when or how they will be able to start their migratory process with US authorities. (Photo by Guillermo Arias / AFP)

Ameerika Ühendriikide praegune administratsioon piirab teavet, mida piirivalvel on lubatud avalikustada meediale seoses USA lõunapiiril toimuva migratsioonikriisiga.

Kahe endise tolli- ja piirivalveametniku sõnul on tegemist mitteametliku n-ö vaikimiskäsuga. Ametnikel ei ole lubatud teha ajakirjanikele ringkäike piiril või varjupaigakeskustes ning piirivalve pressiesindaja peab saatma kõik teabepäringud Washingtoni kooskõlastamiseks. Valve all olevate migrantide andmetega tegelevad ametnikud ei tohi jagada seda teavet mitte kellegagi, et vältida infolekkeid.

Mitmed meediaorganisatsioonid, teiste hulgas ka NBC News, on nõudnud ligipääsu piirile või fotosid ülerahvastatud piirist ja varjupaigakeskustest, kuid kõigile on vastatud eitavalt.

Anonüümseks jääda soovinud piirivalveametnike sõnul ei ole info piiramist puudutava ettekirjutuse kohta olemas ametlikku memo, kuid antud on niisugune suuline korraldus. Mõned ametnikud on siiski avalikustanud videoid piiril toimuvatest massilistest arreteerimistest ja migratsioonitulvast.

Ehkki osa piiranguid on väidetavalt seotud ka Covid-19-ga, näiteks ajakirjanikele tehtavad ringkäigud hoonetes, ei olnud sellised ringkäigud keelatud Trumpi ajal, kui pandeemia oli juba alanud. Trumpi administratsioon keskendus migratsioonist tulenevate riskide rõhutamisele, mistõttu avaldati pidevalt teavet arreteerimistest ja toodi meedia piirile olukorraga tutvuma.

Üks piirivalveametnik, kes on töötanud samal kohal viimase kolme administratsiooni ajal, ütles, et praegune õhkkond tolli- ja piirivalve töötajate hulgas sarnaneb pigem Obama administratsiooni aegsele meeleolule. „Siis olid reeglid karmimad kui Trumpi ajal, mil kõigil regioonidel oli pressiga suhtlemisel rohkem autonoomiat.“

Paraku on Bideni administratsioon end immigratsiooniteemal korralikult nurka värvinud. Ühest küljest tahetakse valijatele näidata n-ö humaansemat lähenemisviisi, samas ei taheta, et piiri ületavate dokumentideta migrantide arv veelgi kasvaks.

Allikas: NBC News

Exit mobile version