Uued Uudised

Briti kohtunik lubab valitsusel asüülitaotlejad Rwandasse saata

TOPSHOT - Migrants wait for help from the Abeille Languedoc ship after their boat's generator broke down in French waters while they were trying to cross the Channel illegally to Britain, off the coasts of Boulogne-sur-Mer, northern France, on May 9, 2022. - The Abeille Languedoc is an ocean-going tug specializing in the rescue of ships in distress, and which has been moored in Cherbourg for 26 years, monitoring the Channel between the Cotentin and the Pas-de-Calais. (Photo by Sameer Al-DOUMY / AFP)

Briti kohtunik lükkas reedel tagasi erakorralise ettepaneku peatada tuleval nädalal algavad varjupaigataotlejate väljasaatmislennud Rwandasse, mille osas on Rwanda valitsusega saavutatud kokkulepe.

Suurbritannia valitsus kavatseb saata esimese lennukitäie inimesi Rwandasse 14. juunil, et heidutada migrante mitte ette võtma ohtlikku teekonda üle La Manche’i väina.

Pagulasorganisatsioonid ning Briti piirivalve ametiühing vaidlustasid selle kava Londoni kohtus sooviga, et teisipäeval toimuv lend ja kõik sellele järgnevad lennud tühistataks.

Kohtunik Jonathan Swifti otsuse kohaselt on avalikes huvides, et siseminister Priti Patelil oleks võimalus langetada otsuseid, millega saab immigratsiooni kontrollida. Siiski andis Swift loa otsuse edasikaebamiseks.

Patel tervitas otsust ning rõhutas, et Rwanda on turvaline riik, kuhu võib immigrante saata. ÜRO inimõiguste ülemvolinik (UNHCR) aga on mures õiguskaitse puudumise pärast Rwandas ning võimaliku geide diskrimineerimise pärast.

Ministeeriumit esindanud advokaadid kinnitasid, et teisipäevasel lennul on eeldatavalt 31 inimest. Advokaat Mathew Gullick märkis, et siseministeeriumil on sel aastal kavas veel selliseid lende korraldada.

Ka peaminister Boris Johnson pressiesindaja lubas, et valitsus jääb oma poliitikale kindlaks. Ta kinnitas, et see on “õige lähenemisviis, muuhulgas võitluseks kuritegelike jõukude vastu, kes kasutavad Prantsusmaa rannikul migrante ära ja sunnivad neid sageli meresõidukõlbmatutele alustele”.

Tänavu on üliohtliku teekonna üle La Manche’i ette võtnud üle 10 000 inimese, mida on tunduvalt rohkem kui varasematel aastatel. Euroopa-sisene illegaalne massimigratsioon aga on häbiks tervele Euroopale, kes ei suuda ka mandri sees rännet kontrollida. (AFP-BNS-UU)

Exit mobile version