Uued Uudised

Migrandid vastavad Lesbose saarlaste külalislahkusele nende pühakodade hävitamisega

Migrants and refugees carry bags with food as they walk past piles of garbage at a makeshift camp next to the Moria camp on the Greek island of Lesbos on April 2, 2020. - Over 20 coronavirus cases were found in a camp near Athens this week. At the camp of Moria on the island of Lesbos, both doctors and migrants say health precautions are not much help in a facility that is so badly overcrowded. The novel coronavirus could spread faster in overcrowded refugee and displaced persons camps than it has anywhere else so far, warned the International rescue Committee. (Photo by Manolis LAGOUTARIS / AFP)

Kreekas Lesbose saarel hävitasid ebaseaduslikud sisserändajad taas ühe õigeusu kiriku ja nende viha kristlike pühakodade vastu ei näi raugevat. Enamik migrantidest on moslemid.

Seekord lammutasid migrandid Moria laagri lähedal asuva Saint Catherine kiriku mööbli ja kaunistused. Aprillis hävitasid illegaalsed sisserändajad Moria sisserändajate laagri lähedal asuva Saint Raphaeli kiriku. Märtsis sai rängalt kannatada veel üks Lesbose saarel asuv õigeusu kirik.

Kirikute hävitamine on usklikke kreeklasi sügavalt šokeerinud ja tekitanud küsimuse, et kas võõrastest kultuuridest pärit sisserändajad integreeruvad üldse kunagi Euroopa kogukondadesse ja austavad nende väärtusi – kas nad on seda üldse võimelised tegema?

Rändlejate põhjustatud pidevad rünnakud ja rahutused tekitavad Kreeka saartel elavates kogukondades sügavat ebakindlust. Nad arvavad, et migrantide kuritegevuse tõttu pole isegi kodudes enam turvaline elada. Viimati pidasid Moria laagris kaklusi rivaalitsevad afgaanide jõugud ja migrandid sülitasid koroonaviirusega hirmutamise mõttega politsei peale.

Kümnete tuhandete ebaseaduslike sisserändajate saabumine saartele on põhjustanud ka ökoloogilise kriisi. Muu hulgas on rändlejad hävitanud oliivisalusid ja veesilmi ning uputanud saare prügisse, mille eest nõuavad kohalikud elanikud nüüd hüvitist.

90 000 elanikuga Lesbos, kuhu on rännanud üle 40 000 migrandi, on Kreeka üks enam migratsioonist kannatanud piirkondi – 2016. aastal aga taheti saarlasi migrantide tervitamise eest esitada Nobeli rahupreemia kandidaadiks.

Migrandid ja vasakliberaalsed aktivistid hävitasid möödunud suvel ka suure risti, mis oli saare kõrgele kaldale püstitatud selleks, et põgenikepaatidel oleks meremärk.

Allikas: Greek City Times

Exit mobile version