Uued Uudised

Radikaalne islam laiendab maailmas mõju

The OCSV Sapura Diamante (Offshore Construction Support Vessel), a pipe layer vessel used in offshore construction, is seen docked at the port of Pemba where sailing boats are expected to arrive with people displaced from the coasts of Palma and Afungi after suffering attacks by armed groups on March 30, 2021. - The United States on Monday vowed to support Mozambique after a prolonged deadly assault on the key northern town of Palma by Islamic State-linked militants waging an escalating insurgency. The town was all but deserted five days after the raid was launched, its residents fleeing by road, boat or on foot. The militants attacked the town on Wednesday, spiralling an insurgency that has spread bloodily across northern Mozambique since 2017. (Photo by Alfredo Zuniga / AFP)

Kes jälgib välispoliitilisi uudiseid, on juba ammu märganud, kuidas sõjakas islamiäärmuslus laiendab oma tegevusala – eriti on seda näha Aafrikas.

Nädalavahetusel vapustas maailma sõnum sellest, kuidas Islamiriik Mosambiigis veresauna korraldas.

Islamiorganisatsiooni ISIS-se Aafrika haru võttis vastutuse Mosambiigi põhjaosas asuva Palma linna verise rünnaku eest. Palma lähedal asub Prantsusmaa energiafirma Totali veeldatud maagaasi projekt, vahendab ERR.

Džihadistide rühmitus avaldas tegi avalduse, milles kiitles kümnete Mosambiigi sõjaväelaste ja kristlaste tapmisega.

Kui pikka aega tegutsesid pühasõdalased peamiselt Lähis- ja Kesk-Idas, siis viimastel aastatel on nad liikunud kiiresti Musta Aafrikasse. Kõik algas sellest, kui Nigeerias tekkis üks verisemaid islamirühmitusi Boko Haram, pärast seda tekitasid pühasõdalased kaose Kesk-Aafrika Vabariigis ja nüüd jääb üha vähemaks riike, kus islamistid ei tegutse.

Mali, Kamerun, Niiger, Burkina Faso, Elevandiluurannik, Keenia, Somaalia ja veel paljud riigid on pühasõdalastega hädas – nendel ei tee mingit probleemi terveid külasid maalt pühkida. Islamifanatismile lisandub ka Aafrika sõdade üldine metsikus.

Nüüd peab ka Euroopa arvestama sellega, et mitte ainult afgaanid, süürlased, iraaklased ja teised Aasiast tulijad pole potentsiaalsed islamistid, vaid ka need tugevad mustad noored mehed, kes Vahemerel paatidega vabaühenduste laevadeni seilavad.

Prantsusmaa on juba pisut islamiohust aru saanud, aga muu Lääne-Euroopa hõiskab jätkuvalt, et islam on rahuusk ja võitleb “islamofoobiaga.” Püha sõja laienemine Aafrikas aga tõestab, et islamism on maailma julgeoleku üks suurimaid ohtusid.

Exit mobile version