Uued Uudised

Saksa valitsus keeldus Ukrainale relvaabi andmisest: meil pole endilgi

27. Bundestagssitzung und Debatte in Berlin Aktuell,06.04.2022 Berlin, Verteidigungsministerin Christine Lambrecht SPD im Portrait auf der Regierungsbank bei der Debatte Aktuelle Stunde - Massaker der russischen Truppen an ukrainischen Zivilisten in Butscha bei der 27. Sitzung des Deutschen Bundestag in Berlin Berlin Berlin Deutschland *** 27 Bundestag session and debate in Berlin Current,06 04 2022 Berlin, Defense Minister Christine Lambrecht SPD in portrait on the government bench during the debate Current hour massacre by Russian troops of Ukrainian civilians in Butscha at the 27 session of the German Bundestag in Berlin Berlin Germany

Bundeswehril ei ole relvi ja laskemoona, et varustada Ukrainat ilma oma kaitsevõimet kahjustamata. Nii teatas Saksamaa kaitseminister Christine Lambrecht intervjuus Saksa ajalehele Augsburger Allgemeine.

“Oleme jõudnud piirini, millest edasi algab riigikaitse ja Põhja-Atlandi alliansi kaitse kahjustamine,” selgitas kaitseminister ja lisas, et jutt on relvade ja laskemoona tarnimisest Ukrainasse otse Bundeswehri relvaladudest. Bundeswehri kaitsevõime säilitamiseks tuleks tarned teostada sõjatööstuse töö arvelt, sõnas Lambrecht.

Tema sõnul arutab Berliin seda küsimust Kiieviga pidevalt. “Tekkinud tõrked ei tähenda, et me ei saaks Ukraina heaks rohkem ära teha. Nüüd selgitame, milliseid relvi ja laskemoona suudab Saksa sõjatööstus pakkuda,” kinnitas minister.

Lambrecht kinnitas, et kogu info Ukrainale relvade ja laskemoona tarnimise kohta on endiselt salastatud. “On mõjuvaid põhjusi mitte avaldada selle teema kohta üksikasju,” ütles Saksamaa kaitseminister.

Ta kinnitas, et Saksamaa hakkas Ukrainale relvi tarnima Kiievi otsesel palvel. “Minu Ukraina kolleegi, tema asetäitja ja sõjaväeatašee poolt on tehtud selged avaldused,” ütles Lambrecht.

Tema sõnul “peab alati meeles pidama, et tarneandmete avaldamise hetkel on see teave ka Venemaal ja sellel saavad olema sõjalis-strateegilised tagajärjed.”

Saksa meedia järgi on Rheinmetall valmis Ukrainale tarnima 45 jalaväe lahingumasinat Marder ning Krauss-Maffei Wegmann 100 liikursuurtükki Pzh-2000. Esimesed jõuaksid Ukrainasse selle aasta lõpul, viimased aastal 2024.

Kuu aega pärast vaenutegevuse puhkemist palus Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi NATO riikidel anda Kiievile raskerelvi, eelkõige tanke ja raketitõrjesüsteeme, kuna Ukraina poolel on neist puudus. Zelenskõi sõnul piisab Ukrainale “1% lennukitest ja 1% tankidest”, mis NATOl on.

Allikas: ERR/BNS

Exit mobile version