Uued Uudised

Seadusetus lokkab: üle La Manche’i väina püüdlevate migrantide hulk neljakordistus

Migrants run across the A 16 motorway in an attempt to climb into the back of lorries bound for Britain while traffic is stopped upon waiting to board shuttles at the entrance to the Channel Tunnel site in Calais, northern France, on December 10, 2020. - The French port of Calais continues to attract migrants from the Middle East and Africa who set up makeshift camps while waiting to attempt to stow away on trucks heading across the Channel to England, with some attempting the crossing by boat. (Photo by DENIS CHARLET / AFP)

Prantsusmaad Suurbritanniat lahutava La Manche’i väina ületas või püüdis ületada eelmise aastal üle 9500 migrandi, ütlesid reedel Prantsuse ametnikud, lisades, et võrreldes 2019. aastaga oli katsetajaid neli korda enam.

Euroopasse jõudvad migrandid peavad Suurbritanniat ihaldusväärseks sihtkohaks ja usuvad, et see on nende parim võimalus leida varjupaik või elukoht.

Prantsuse mereametkonna kinnitusel oli 2020. aastal 868 migrantide katset veetee ületada, millelt tabati kokku 9551 inimest.

Kuus inimest suri ja kolm jäi kadunuks. Aasta varem suri teekonnal neli inimest ja kokku täheldati 203 kanali ületamist või selle ületamise kaset. Ka siis neljakordistus üritajate hulk varasema 2018. aastaga võrreldes.

Eelmise aasta novembris allkirjastasid Prantsusmaa ja Suurbritannia uue lepingu, et migrantide veetee suurema arvu patrullide, radarite ja droonide abil sulgeda.

Abiorganisatsioonide kinnitusel on praegu umbes tuhat migranti Prantsuse Calais’ sadama lähedal räpastes laagrites, kuhu politsei tihti telke maha võtma läheb. Selline elu on paraku migrantide endi valik.

Vabaühenduse Auberge des Migrants presidendi Francois Guennoci sõnul on inimsmugeldajad muutnud strateegiat ja tihti saadetakse korraga teele mitu paati lootuses, et nii õnnestub vähemalt mõnel neist avastamist vältida.

Samuti tõi Guennoc esile, et kuna väina aluses Eurotunnelis kasutatakse uut tehnoloogiat, millega veoautodesse peitunud migrandid üles leitakse, siis on ka see ohtliku veetee kasutajate arvu suurendanud.

La Manche inimkaubandus on Euroopale häbiks – illegaalsed migrandid saavad vabalt läbi terve kontinendi Inglise kanalini jõuda, elavad seal vabatahtlikult metslaslikku elu, valmistuvad politsei silme all seadusrikkumiseks (mida illegaalne piiriületus on) ja liberaalne maailm ei suuda (ega vist tahagi) neid takistada. (AFP-BNS-UU)

Exit mobile version