Hiljuti läbiviidud suuremahulise uuringu kohaselt ootab 78% eurooplastest, et Euroopa piirid oleksid paremini kaitstud.
Breitbart vahendab uuringut, mis viidi läbi kõigis EL-i liikmesriikides ja millest selgub, et enamik vastanutest on mures illegaalse immigratsiooni pärast. Enam kui kolmveerand vastanutest leiab, et Euroopa välispiirid peaksid olema paremini kaitstud.
Uuringufirma Századvég poolt veebruaris korraldatud uuringust selgub, et inimesed kõigis EL-i liikmesriikides on kontrollimatu immigratsiooniga seotud probleemide osas väga üksmeelselt meelestatud. Briti ajakirjaniku ja poliitikavaatleja Douglas Murray sõnul on niisugune üksmeel äärmiselt tähelepanuväärne. „Ehkki igas 28. liikmesriigis, ja ka liikmesriikide vahel, leidub hulgaliselt poliitilisi erimeelsusi, siis ei saa öelda sama migratsiooni, piire ja turvalisust puudutavate teemade kohta,“ märkis ta.
Uuringu kohaselt leiab 78% eurooplastest, et illegaalne immigratsioon on probleem. Lisaks tunnevad eurooplased muret võimaliku massilise migratsiooni pärast Aafrika riikidest järgmise kümnendi jooksul. 68% vastanutest pidas sellist stsenaariumi kas väga hirmutavaks või hirmutavaks. Suur murekoht on eurooplaste jaoks ka moslemipopulatsiooni kiire kasv Euroopas. Vastanutest 70% pidas moslemikogukondade suurenemist probleemiks ja vaid 8% leidis, et see ei kujuta endast mingit ohtu.
Enamiku eurooplaste meelest kasvab immigrantide sissevooluga nende riigis nii kuritegevus kui ka terrorismioht. 57% protsenti vastanutest pidas immigrante ohuks ka vastuvõtva maa kultuurile.
Uuringu kohaselt on suurema osa eurooplaste suhtumine migratsiooni muutunud. Üha enam ollakse veendunud, et migrante meelitab EL-i vaid jõukus ja helded sotsiaaltoetused. Samal ajal peetakse immigratsiooni EL-i liikmesriikidele majanduslikuks koormaks. 73% vastanutest leiab, et immigratsioon tekitab riikidele suuri rahalisi väljaminekuid. Kõigest 17% usub, et immigratsiooniga tegelemiseks kuluvad summad ei ole suured.
Enamik eurooplasi ei ole sugugi rahul ka Brüsseli tegevusega immigratsioonikriisi lahendamisel. Lisaks arvab enamik inimesi EL-is, et Kesk- ja Ida-Euroopa riigid on saanud immigratsioonikriisi ohjamisega paremini hakkama kui Brüssel. Vaid 24% leiab, et Brüssel on tegutsenud edukamalt.
Allikas: Breitbart
Refereeris: Triin van Doorslaer