Uued Uudised

Veiko Vihuri: progressivistlikud väärusulised üritavad kirikuid seestpoolt üle võtta

An attendee prepares to be un-babptised at Satan Con in Boston, Massachusetts, on April 28, 2023. - According to the temple’s website the convention is calling itself the largest gathering of Satanic Temple members from around the world. The temple is celebrating its ten year anniversary, being founded in 2013. The group claims to not view the devil as an actual deity but as a fictional figure and is a recognized church by the Internal Revenue Service (IRS). (Photo by Joseph Prezioso / AFP)

Vaimulik ja veebiväljaande Meie Kirik peatoimetaja Veiko Vihuri kommenteerib Eesti Kirikus ilmunud kolumnist Alar Kilbi artiklit “Kirik valitsuse väärtuspoliitikas”.

“Alar Kilp meenutab EK-s, et Siim Kallase ja Andrus Ansipi juhitud Reformierakond oli üks kirikusõbralikumaid parteisid, kuid tänane Reformierakond kaldub kujundama poliitikat nii, nagu kirikut poleks:

„Jüri Ratase teise valitsuse (Keskerakond, Isamaa, EKRE) vastased seostasid ka kirikuid oma poliitiliste vastastena… Kirikust kaugenevad või „ka kirikutes“ ja kirikujuhtides vastast tajuvad erakonnad triivivad usulaadsel progressiivsete väärtuste ärkamislainel. … nüüd usub progressiivne koalitsioon Euroopaks olemisse progressiivsete kultuuriväärtuste mõõtmes (mis sõltuvalt valdkonnast võib olla käsitletud lisaks abieluvõrdsusele ka haavatavuse, vaimse tervise, vaenu-, vägivalla- ja rassismivastasuse, ohvrisõbraliku menetluse või feministliku välispoliitika raamistustes). Progressiivne väärtuspoliitika moodustab Kaja Kallase valitsuse tegevusplaanist väikese osa, ent see osa on märgiline ning „jääb töösse“ ka pärast abieluvõrdsuse seadustamist…“

Minu enda meelest on pigem nii, et progressiividel ei ole õnnestunud Eesti kirikuid oma sõgedasse väärusku pöörata, sellest ka nende metsik viha kiriku vastu.

Paarkümmend aastat tagasi olid kirikud, vähemalt EELK, poliitilise peavooluga üsna ühel nõul – toetati demokraatlikku riiki ja liberaalset ühiskonda, ühinemist Euroopa Liiduga jne.

Täna on kirikutel väga raske kaasa minna sammudega, mis on kristliku usuga otseses vastuolus, ent mis kuuluvad samas progressivismi usutunnistuse tuuma.

Loomulikult teeb väärusuliste seltskond katset kirikuid seestpoolt üle võtta, eriti käib see EELK kui nõrgima lüli kohta. Seega tuleb jätkata võitlust nii ühiskondlikul rindel kui kirikus. Kirik(ud) on veel üks väheseid institutsioone Eestis, mida vasakliberaalid pole suutnud oma kontrolli alla saada.”

Exit mobile version