Vene ja Valgevene dessantväelased harjutavad Bresti polügoonil rünnakut sissirühma laagrile, edastas Vene kaitseministeerium. “Pärast selle ülesande täitmist asusid nad hävitama piiramisrõngast läbipääsenud diversante liitlasriigi piiritsoonis,” seisab Interfaxi neljapäeval saabunud teates.
Luurerühma tuvastatud suure sissilaagri sissepiiramiseks ja hävitamiseks otsustati sooritada Valgevene helikopteritelt 150-mehelise liitlasrühma dessant. “Nad peavad lõpetama sissirühma hävitamise piirialal,” seisis pressiavalduses. Samas evakueeriti ka tinglikult haavatud ja viidi vangivõetud diversandid komandopunkti.
Kokku osaleb õppustel umbes 900 sõjaväelast, rohkem kui 150 sõjatehnikaühikut, sh 60 soomukit BTR-80. Õppuste põhietapp toimub kolmes järgus 18.-20. oktoobrini.
Samuti korraldas Vene sõjavägi oma läänepiiri lähistel Lugas õppused Iskander-M raketisüsteemidega. Õppused peeti neljapäeval Luga linna lähistel asuval polügoonil 100 kilomeetri kaugusel Eesti piirist. Õppused hõlmavad raketisüsteemide paigutamist ja ettevalmistusi nende tulistamiseks, kuid rakette ise välja ei lastud.
Lääne meedia on teatanud varem Iskander-M raketisüsteemide paigutamisest Kaliningradi. Raketisüsteem Iskander-M on suuteline tabama sihtmärki 500 kilomeetri raadiuses ning on mõeldud vaenlase raketiheitjate, raketi- ja õhutõrjesüsteemide, lennukite, juhtimiskeskuste ja taristuobjektide hävitamiseks.
Venemaa relvajõud kasutavad riigi kaitsevõime tagamiseks rohkem kui 3000 mitmesugust satelliitide sidejaama, ütles Vene relvajõudude sidepeavalitsuse aseülem kindralleitnant Halil Arslanov.
“Relvajõudude satelliitside on korraldatud kasutades sidetehiskaaslaste sagedus-energiaressurssi,” ütles Arslanov neljapäeval ajakirjanikele. Tema sõnul võimaldab see tagada side samahästi kui kõikjal maailmas. Kindral märkis, et tänapäeval on “lahingutegevusel lokaalne ja järjest ägedam iseloom”.
“Kiirete otsuste langetamise vajadus, samuti võimalus tagada käskude edastamine vägede juhtimiseks kiiresti muutuvas olukorras on peamõjurid, mis võimaldavad saavutada ülekaalu ja otsustavad lahingu saatuse. Seepärast kasutatakse tänapäeva kohalikes sõdades palju satelliitsidet,” ütles Arslanov.
Riigikogu riigikaitsekomisjoni aseesimehe Mart Helme sõnul on Vene oht tunduvalt kasvanud ja hetkel Läänele, aga eriti Balti riikidele, suurem kui kunagi varem. “See on seotud nii pineva olukorraga Süürias, USA presidendivalimistega ja paljude muude põhjustega,” kommenteeris Helme olukorda Uutele Uudistele.
AP – Interfax – BNS- UU