Euroalal püsis aastainflatsioon Eurostati kiirhinnangu järgi aprillis märtsiga samal tasemel, 2,2 protsendil, Eestis aga kiirenes 0,1 punkti, 4,4 protsendini, mis oli kolmandat kuud järjest euroala suurim hinnatõusu näitaja.
Statistikaameti hinnangu põhjal tõusid tarbijahinnad aprillis võrreldes märtsiga 1,2 protsenti, eelmise aasta aprilliga võrreldes aga 4,4 protsenti.
“Esialgsel hinnangul mõjutasid aprilli tarbijahindade harmoneeritud indeksit enim kallinenud tervishoiuteenused ja toit, teisalt odavamad eluasemekulud,” tõi statistikaameti tarbijahindade tiimijuht Lauri Veski välja.
Ka märtsis tõusid hinnad aastases võrdluses 4,4 protsenti. Märtsis võrreldes veebruariga oli hinnatõus 0,5 protsenti.
Luminori peaökonomist Lenno Uusküla ütles ERRi uudisteportaalile, et sel aastal on olnud inflatsioon märksa kõrgem kui eelmisel aastal.
“Nelja esimese kuuga on hinnad kasvanud 2,3 protsenti. Selles vaates on aprillikuine hinnatõus selle aasta keskmine. Järgmine hindade suurem hüpe on ootamas suvel kui tõuseb käibemaks,” ütles Uusküla.
“Hindade tõus on jätkuvalt Eestis üks olulisematest probleemidest. Just hinnatõusu tõttu halveneb meie kaupade hinnakonkurentsivõime maailmaturul. Meie rikkuse taseme kohta oleme juba väga kallid. Me proovime oma keskmise kvaliteediga kaupa müüa hinna eest, mida ülejäänud Euroopas küsitakse märksa kõrgema kvaliteediga kauba eest,” lisas Uusküla.
Niipalju siis Reformierakonna valitsuste lubadustest riigi majandus ja rahandus korda teha…