Rubriik: Majandus

Avalikult Rail Balticust: igasugune väärinfo jagamine trassi asjus on kurjast

Rail Balticu ehituse põhjendusena on levinud erinevaid eksiarvamusi. Avalikult Rail Balticust selgitab animaklippides, miks neis küsimustes on tegu on müütidega: esimene, koostöös A Filmiga loodud klipp, räägib Jäämere sulamisest ning võimalikest Hiina kaubavoogudest.

EKRE taotleb väikeinvestorite õiguste suuremat kaitset

EKRE saadik Riigikogus Jaak Madison.

Rühm parlamendisaadikuid esitas Riigikogule äriseadustiku muutmise eelnõu, mille kohaselt saaksid väikeinvestorid suurema õiguse saada osa ettevõtte kasumist ning osaleda äriühingu juhtimises. Eelnõu üks algatajaid Jaak Madison selgitab, et aktsionäre tuleb võrdsetel asjaoludel kohelda võrdselt ja neile peab olema tagatud õigus äriühingu juhtimises osaleda.

Riigivõimu libekeelne EL-i kiitmine Eestile vajalike otsuste jõulise läbisurumise asemel muutub tülgastavaks

Rahandusminister Toomas Tõniste jutt selle kohta, et Euroopa Liidu (EL) ühtekuuluvuspoliitika Eestis on olnud edukas, kujutab endast kiidulaulu võimuladvikule, kelle seas on aastaid olnud ka nüüdseks agoonias vaevlev IRL, samuti ka Brüsselile.

Risto Tanner: rahvuslik majandus hakkab edenema, kui riigi toetus teadusele suureneb

Iirimaa kogemuse toel võime väita, et ainult siis, kui riik tagab teadusele korraliku rahastuse, on võimalik suunata ettevõtluse arengut ja ergutada oma rahvuslikku majandust, kirjutab tunnustatud biokeemik, Tallinna Tehnikaülikooli teadur ja EKRE liige Risto Tanner.

Pudru ja kapsad tasuta ühistranspordis — ühed tahavad, teised mitte, vastutama ei hakka ilmselt keegi

Tasuta ühistransport Tallinnas.

Kuna Jüri Ratase valitsuse populistlik tasuta ühistranspordi kava ei leidnud ühiskonna ega teiste poliitiliste jõudude toetust, sokutas majandus- ja kommunikatsiooniminister Kadri Simsoni selle asemele aseaine ehk igaüks tehku nii, kuis heaks arvab.

Henn Põlluaas: valitsuse võõrtööjõupoliitika jätab Eesti madalapalgaliseks riigiks

Riigikogu ei tohiks heaks kiita võimuliidu seaduseelnõu, mis võimaldab tippspetsialistide nime all hakata riiki tooma tuhandeid võõrtöölisi aastas, sest see hoiab riigi palgad madalad ning viib Eesti rahvastiku väljavahetamiseni, leiab EKRE aseesimees Henn Põlluaas.

Valitsuse läbikukkunud aktsiisipoliitika ründab Eestit saamata 100 miljoniga ka Soomest

Soome vodkaturistid

Minister Ossinovski ja võimukoalitsiooni läbikukkunud alkoholipoliitika, mille õilsa eesmärgi nullis ära selle sidumine riigieelarveaukude täitmiseks mõeldud aktsiiside kergitamisega, mõjutab nüüd Eestit lisaks Läti piirikaubandusele negatiivselt ka põhjanaabrite poolt.

Erametsaliit kinnitab, et roheaktivism ja omandivaenulikkus pigem liidavad metsaomanikke

Eesti mets

Erametsaomanikke ühendav katusorganisatsioon Erametsaliit leiab, et praegu metsade tuleviku, raieõiguste ja -mahtude ning tselluloositehase ümber lõkkele löönud sõnasõdades ja ka seadusloomes ei ole kuulda võetud inimesi, kes ise oma metsi majandavad. Seetõttu on nad hakanud oma huvide kaitseks kokku hoidma.

Majandusteaduste kandidaat Endel Oja: valitsus kobab iseenda tekitatud udus

Täna võimul oleva valitsuskoalitsiooni tegevuses võib välja tuua kaks teineteisele vastukäivat tendentsi. Ühelt poolt on plaani võetud hulgaliselt oma sisult mõttetuid raha kulutamise „projekte“, teiselt poolt püütakse nende täitmiseks meeleheitlikult leida uusi makse, et oma populistlikke lubadusi täita.

Rail Balticu hetkeolukorrast: jätkuvalt õhulossidest prognoosid ja pingeline sisevõitlus

Uued Uudised uuris ühiskondlik-poliitilise liikumise Avalikult Rail Balticust aktivisti Karli Lamboti käest, milline on hetkeolukord Rail Balticu arengutes. Kas RB Rail AS-s toimub võimuvõitlus ja mis võib olla sisetülide põhjuseks?  “Kui jätta kõrvale Baiba Rubesa ülikõrge ego, siis võitlus käib eeskätt riikide rolli üle projekti elluviimisel. Lätlased tahavad, et suure osa tööde tellijaks oleks Läti […]

Majandusministri elukaaslane sai kahtlustuse suures ulatuses omastamises ja rahapesus

Kadri Simson, Teet Soorm

Keskkriminaalpolitsei pidas kinni kaks Talleggi ja Rakvere lihakombinaadi omanikfirma HKScan Baltikumi juhtkonna endist liiget – majandusminister Kadri Simsoni elukaaslase Teet Soormi ja HKScanile kuuluva Rakvere Farmide juhatuse endise liikme Mati Tuvi, keda on alust kahtlustada suures ulatuses omastamises ja rahapesus.

Tegelikult teenitav ja statistiline palk erineb Eestis 300 euro võrra

Raha, palk, eurod

Töötajatele tehtud mediaanväljamakse kasvas maksu- ja tolliameti (MTA) andmetel selle aasta kolmandas kvartalis aastaga 8,2 protsenti 909 euroni. Samal ajal kerkis statistikaameti arvutatav keskmine brutokuupalk tänavu kolmandas kvartalis 1201 euroni, tõustes eelmise aasta kolmanda kvartaliga võrreldes 7,4 protsenti; brutokuupalga aastakasv kiirenes teist kvartalit järjest.

Riigikontroll: ametnikud ei tea, kuidas euroraha lõppedes eri projekte edasi rahastada

Alar Karis

Riigikontrolli tänavune aastaülevaade keskendub välisabirahale – nn eurorahale – ja selle kasutamise tulevikule. “Poolteist kuud tagasi, 26. septembril möödus 30 aastat päevast, mil ilmus Tartu ajalehes Edasi IME ehk isemajandava Eesti programm, mis on saanud üheks oluliseks sümboolseks tähiseks Eesti iseseisvuse taastamisele viinud sündmuste teel. Ja kuigi aeg ja kogu Eesti on nüüdseks täiesti muutunud, […]

EKRE eelnõu seada maamüügipiirangud välismaalastele jättis valdava osa riigikogust külmaks

Martin Helme, Mart Helme

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond eesotsas EKRE riigikogu fraktsiooni juhi Martin Helmega viis riigikogu suurde saali eelnõu, mille eesmärgiks oli kitsendada kinnisasja omandamise võimalusi välismaalastele ja välismaise taustaga juriidilistele isikutele. Eelnõu eesmärk on vähendada põllu- ja metsamaaomandi liikumist inimestele või omanikele, kes tegelikult ei ela või ei tegutse Eestis.

IT-minister Urve Palo omavalitsuse juhtidega interneti küsimuses üksmeelele ei jõudnud

06.11.2017 kohtusid Riigikogus IT-minister Urve Palo ja omavalitsuste juhid, kellede ülikiire interneti projektid kuu aega tagasi ministri poolt tehtud ootamatu otsusega tühistati. Paraku ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri Urve Palo etteaste ammendavaid vastuseid ei sisaldanud, vaid tekitasid hoopis uusi küsimusi. 

Mart Helme loobub hasartmängumaksu nõukogu liikme kohast

Mart Helme

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Mart Helme taandub suure töökoormuse tõttu hasartmängumaksu nõukogust. “Töökoormus on lihtsalt väga suur ja hasartmängumaksu nõukogu kokkusaamise ajad mulle ebamugavad. Need toimuvad tavaliselt esmaspäeviti, kui mul on vaja olla ka korruptsioonivastases komisjonis ja riigikaitsekomisjonis,” põhjendas Helme, miks ta esitas avalduse hasartmängumaksu komisjonist lahkumiseks.

Madison: Euroopa Komisjoni tagasinõude peab maksumaksjatele hüvitama president Ilves

Toomas Hendrik Ilves

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ja Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni aseesimees Jaak Madison ütleb, et Rahandusministeerium peab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) kaudu president Toomas Hendrik Ilvese äriühingult Ermamaa sisse nõudma summa, mille maksmist taotleb Euroopa Komisjon eesti maksumaksjalt ehk Rahandusministeeriumilt.