Uued Uudised

Andres Raid: “demokraatia kaitsjad” on tihtipeale lihtlabased petised

Andres Raid

BLM-I liikumine pole enam tähelepanu kuigipalju saanud, ajakirjandus ja ilmselt ka poliitikud on oma löögirühma projekti ammendumise tõttu ilmselt hüljanud. Seda enam on huvitav jälgida, kes olid selle ülidemokraatliku ja eesrindlikuks tituleeritud liikumise liidrid.

Äsja tuli teade selle kohta, et liikumise üks korraldusjuhte sai 6-aastase vanglakaristuse – täpsemalt kuus aastat ja üks päev – selline oli kohtu otsus. Tegemist on Pamela Mosese, BLM-i Memphise osakonna juhiga, kes ei saanud lõpuni aru, et ta on midagi valesti teinud ja arvab senini, et kogu ilm on tema suhtes ülekohtune olnud.

Nimelt oli ta juba varem valimispettustega tegelnud ja vahele jäänud, ta oli seetõttu permanentselt valmisõigusest ilma jäetud ja viimastel valimistel – ta tegi seda loomulikult jälle! Otse loomulikult on tegemist demokraatide tulise toetaja ja aktivistiga, paraku ei huvita tema õigluse eest peetava võitluse tõttu kaasnenud  kibe saatus enam kedagi.

ERR-i väitel paarisajast rekajuhist on samuti üsna palju juttu olnud, need paarsada suutsid peaministri Trudeau põgenema panna ja muu maailm räägib sadadest tuhandetest osalejatest, rääkimata kohalike sümpaatiast ka kaasaelamisest.

Üks detail oleks siiski vääriline välja tuua, ilmestamaks praeguseid nööritõmbajaid. GoFundMe nimeline veebileht nimetab ennast kõigi aitajaks ja õigluse eest võitlemise üheks eestvedajaks. Tegemist on platvormiga, kus inimesed koguvad raha ühe või teise aktsiooni toetamiseks, ikka demokraatia toetuseks ja inimõiguste huvides.

Selle platvormi kaudu korjati raha ka Freedom Convoy toetuseks ja nüüd tuli välja, et õiguslased panid rekameestelt lihtsalt 9 miljonit dollarit oma taskusse, lihtlabane vargus ja nii seda nimetataksegi. Raha annetajad uskusid platvormi jutte sellest, et nood toetavad igati rahumeelseid väljaastumisi ja aitavad kaasa kodanikuaktiivsuse tõusul, kuid niipea, kui raha laekuma hakkas, hakkasid puhuma uued tuuled ja raha varastati lihtsalt ära.

GoFundMe asutati 2010. aastal San Diegos, kaasajal saab ta igas kuus annetusi 140 miljoni dollari ulatuses, firmat on reklaamitud kui MTÜ-d.

Õnneks on alustatud uurimine ja eks näis, kui kaugele sellega jõutakse.

Andres Raid, ajakirjanik

Exit mobile version