Uued Uudised

Andres Raid: Nordica, varastamine, Operail, kah varastamine…

Oleme oma lugejaid kursis hoidnud Nordica saagaga, mis kujutab endast tegelikult Eesti valitsemismudeli minimudelit. Hiljaaegu võtsime vaatluse alla ka Operaili ja heameel on juba olemasolevaid ja avaldatud andmeid pisut täiendada ja ajakohastada.

Kõigepealt Operailist, lisame veidi numbreid –  riik pani alul Operaili 50 miljonit ja 2021. aastal veel 22 miljonit! Tagasi on seesama riik (kes tegelikult?!) saanud 11 miljonit dividende, aga Operaili võlakoormus on tänaseks 95 miljonit?! Mehed on endale nähtavasti korralikku palka maksnud ja seda ütlevad ka siseringi teadjad. Seltskond on ju ka on ka pensionisammast kogunud, sinna on riik veel omakorda veel ju ka peale maksnud. Küsimus tekib iseenesest – miks riik on meie raha sinna matnud?

Vara müük käib sama skeemi alusel nagu Estonian Airiski muiste ja kui maha müüa enam midagi ei ole, ongi Lõpp, ehkki – vanarauda on seal väga palju. Küsimusele, et kui palju USA vedureid 77-st on juba rahaks tehtud, tuli vastus, et kolm ja ikka metalliks-vanametalliks.

Lätis näiteks võetakse praegu kuuldavasti raudteed üles selleks, et relsse vanarauda müüa ja kuidagigi raha teenida. See meenutab omakorda meie Haapsalu Raudteed ja Olari Taali. Tuletame meelde, et relsside eest teeniti toona neli korda rohkem kui erastamise eest maksti…

Lennunduses läheb kõik avaldatud prognooside kohaselt, igaühel on võimalus kontrollida. Piloodid lahkuvad Nordicast  riburada pidi ja Rootsis jäetakse selle tõttu reise ära. Vaba päeva eest pakutakse juba kolmekordset tasu, kuid rahvas loobub sellele vaatamata.

Ja veel üks huvitav detail – juba ammu ei saa keegi täpselt aru, millises liivakastis Rootsi lennuäss Palmer ikkagi mängib. Midagi teeb ta Rootsis nagu Nordica eest ja samas ei tee seda ka mitte.

Skeem sai aga nüüd selgeks. Sõnnik Nordicale, pärlid omale. Tuleb välja, et asendamatul spetsialistil Palmeril on teine lennufirma veel, kus ta on nii osanik kui ka juhatuse liige Eesti maksumaksja sai jälle vastu kõrvu ja siis ei maksagi imestada, kui osa riigi rahast sinna voolab. Keegi ei saa ju  ju niikuinii aru, et mis toimub ja keegi ei tunne huvi ka, Repsi kohtuprotsess on kogu energia endale võtnud.

Konsolideerimisest pole ka enam midagi kuulda ja selge ka, sest siis ei saa enam segaste skeemidega raha välja kantida. Huvitav on seda kõike jälgida, kuid kui arvestada sellega, et me maksame selle nii asjatundmatuse kui ka kuritahtlikkuse kõik rõõmsalt kinni, siis muutub asi kuidagi kurvemaks.

Lõpetuseks midagi laiast ilmast. Annaleena Baerbock, Saksamaa roheline välisminister, ütles ühes intervjuus äsja selle välja. Asi ilmus rahvusvahelises meedias, kus ta inglise keeles ütles sõna-sõnalt: „ Mind ei huvita, mida arvavad saksa inimesed, meie asi on toetada Ukrainat…“

Saab näha, mida arvavad sakslased oma välisministrist, kelle renomee niikuinii murumadalal.

Andres Raid, ajakirjanik

Exit mobile version