Uued Uudised

Milles vilgutav president eksis ja mida ta võinuks selle asemel teha

A photo illustration shows the Uber app on a mobile telephone, as it is held up for a posed photograph, in London, Britain November 10, 2017. REUTERS/Simon Dawson

Kaido Kallikorm kommenteerib sotsiaalmeedias presidendi vilgutamisalgatust:

“Tegemist on erakordselt ebatarga üleskutsega, sest:

1. Tulede vilgutamine ei anna kuidagi sõnumit hoolimisest.

2. Kui e-riigi esinaise ainus sõnum digiriigi tugevusele on telefoniga lehvitamine, siis pole tegemist digiriigiga ja Kersti on ajanud täielikku jama väites, et Eesti seda on.

3. Olukorras, kus tuleb mõelda, tegutseda ning keskenduda kriisiolukorrale vastavalt, lahendades reaalseid probleeme, on aknal lehvitamine kõikvõimalike ressursside raiskamine.

4. Kui kuskil aknal on keegi, kel on reaalselt väga abi vaja ja püüab sellest viimases hädas tulukesega vehkides märku anda, siis nüüd ja tulevikus sellist märguannet ignoreeritakse, sest “keegi tahab ju lihtsalt hoolida” (sama rumal oleks üleskutse, et kõik laevaomanikud laseksid üheaegselt punaseid rakette – et tunnustada veeteede ameti tublisid töötajaid).

Mida president võiks teha:

1. Kutsuda üles e-talgutele – et nii noored, kui vanemadki kaardistaksid võimalikke kriisiga toimetuleku probleeme ning pakuks lahendusi.

2. Kutsuda üles alustama taas tsiviilkaitseõppustega (vähemalt oskaksid õpilased ise endale vatimarlimaski õmmelda või seda buffsalli vastavalt voltida).

3. Nõuda üleriikliku toimetulekuäpi loomist (sarnane asi on nt austraalia sõjaveteranidel), kus oleks võimalik määrata “minuinimeste grupp” ja ekraanile tekib kord päevas neli nuppu – roheline, kollane, punane ja must. Kui vajutad rohelist, siis saavad kõik ülejäänud grupi liikmed teada, et sinuga on ok. Mustale vajutades tuleb aga grupil koheselt reageerida ja appi tulla.

4. Nõuda, et Eestis oleks piisav kriisiaja internetiressurss (tasuta, mõistliku kiirusega, juhul, kui kriisiolukord näeb ette koduspüsimise).

Allikas: sotsiaalmeedia

Exit mobile version