Uued Uudised

EKRE läheb tuuleparke rajavate huvigruppide vastu võitlevale rahvale appi

Der Ort Lichtenau, selbsternannte Energiestadt, Windpark, über 190 Windkraftwerke und über 1200 Solaranlagen erzeugen 10 mal so viel Strom, wie die 11.900 Einwohner Gemeinde verbraucht, größte Onshore Ansammlung von Windenergieanlagen in Deutschland, Winter, leicht verschneite Landschaft, NRW, Deutschland Windpark *** The town of Lichtenau, self-proclaimed energy town, wind farm, over 190 wind turbines and over 1200 solar panels generate 10 times as much electricity as the community of 11,900 inhabitants consumes, largest onshore cluster of wind turbines in Germany, winter, slightly snow-covered landscape, NRW, Germany Wind farm

Tuuleparkide teema on tõusnud väga teravaks ning peavoolumeedia on valinud selles poole, milleks on raha ja võim, üksiti mõnitatakse inimesi, kes on  mures oma tervise ja kodukeskonna vahel ning kogunevad arvukatele selleteemalistele aruteludele.

Päras seda, kui Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna juhatus on öelnud selgelt välja, et erakond on vastu ükskõik, milliste tuuleparkide arendustele kõikides omavalitsustes, on löögi alla pandud ka rahva eest seisvad rahvuskonservatiivid, kes lähevad tuuleparke rajavate huvigruppide vastu võitlevale rahvale appi.

Juhatus arutas seda teemat ja ollakse taastuvenergia arendamise vastu mitmel põhjusel: üks põhjus on majanduslik – see on kõige kallim elektritootmise viis ja toob kaasa tohutud üldkulud. Lisaks sellele nõuab taastuvenergia eesmärkide täitmine kogu Eesti täisehitamist hiigeltuulikutega, mis ulatuvad Tallinna teletorni kõrguseni.

Kui Delfi selle teema kohta EKRE esimehelt Martin Helmelt küsis, vastas ta:  „Hiigelsubsiidiumitega tehaksegi börsihind odavamaks, aga keegi peab selle kogukulu lõpuks kinni maksma. Ja see keegi on Eesti tarbija. Me võime teha automaksu, tõsta tulumaksu, aga see kõik on tühine võrreldes summaga, mis kulub taastuvenergia subsideerimisele.“

Lisaks rõhutab ta, et see pole sugugi puhas energia – selleks tuleb metsa maha võtta, kaevandada maavarasid, kasutada mürgiseid gaase ja metalle. Üha rohkem on ka tõendeid otsesest tervisemõjust inimestele, mida pole piisavalt uuritud.

Alternatiivina on EKRE seda meelt, et järgmised 20 aastat või kauemgi saavad meil põlevkivijaamad töötada. Pikemas perspektiivis peaks ehitama tuumajaama, sest see on kõige kindlam ja odavam elekter. Päris rumal plaan on Eesti katta gaasijaamadega.

 

Vaata lisaks:

 

EKRE seisab vastu tuule- ja päikeseparkide arendamisele

Loe siit:

https://arileht.delfi.ee/artikkel/120353802/kuus-kusimust-ekre-ladvik-kasib-liikmetel-igal-pool-tuulikute-vastu-haaletada-helme-me-ei-toeta-uhegi-tuulepargi-rajamist

Exit mobile version